• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Работам на нов портал....

 • Ја почнал/а темата
 • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа вака:
Јас и другар ми работиме на нов Веб Портал. Оваа тема ја отворив за да барам помош околу порталот. Порталот го работам затоа што имам идеи за полно проекти од кои половина од нив се реализираа. Прво прашање за порталот:
Еве сега инсталирам Џумла, но сакам од вас некој да ми каже каде можам да најдам македонски јазичен пакет за неа?
:chudenje:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
81
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Веќе во неколку теми го има македонскиот превод, побарај малку.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
 • Ја почнал/а темата
 • #9

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Е сега вака:
На порталот го средив форумот, но ми е потребен превод на македонски за форумот. Ако може некој да ми каже каде да најдам превод, или ако може некој да ми помогне во преведувањето.
После тоа потребно ми е лого, со општа тема Компјутери.
Доколку некој може, нека ми помогне, многу ќе му бидам благодарен.
Фала однапред.
П.С. доколку дозволат администраторите и модераторите, ќе ставам линк до порталот.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,086
27,315
kalco.ru
Еве јас би ти помогнал околу логото само кажи што треба од прилика да содржи...а може ако сакаш да склопам нешто и во флеш (некое банерче)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Би Можело во флеш... Концепт: Некое компјутерче и на него македонското знаме. Нешто така треба да биде. Воглавно концептот да биде компјутери.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ќе ми помогне ли некој во врска со уредувањето на порталот и со логото?
Фала онапред. :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Za joomla jas mozam da ti pomognam,btw za sto ke bide portalot ? :ermm:
За информатика... Исто така на него ќе бидат објавувани сите мои проекти. Доколку се разбираш во џумлата можеш да ми се приклучиш. Прати ми ПП за да се договориме.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Ах, тие проблеми...

Еве го преместив порталот, но за жал имам нови проблеми стриктно поврзани со софтверот... Проблемите се:
1. Насловот во офлајн мод го прикажува кодиран.
2. Има некои проблеми и со форумот, а за тоа ете имам скриншот
3. Има проблем кога го изменувам конфигурацискиот фајл преку опцијата "Глобална Конфигурација" или "Global Configuration" ми јавува еророт од вториот скриншот.
4. Го имам и проблемот од 3тиот скриншот.
 

Атачменти

aligator4e

Баниран/a
19 септември 2008
21
0
Ако се работи за joomla јас можам да помогнам само адни ме на MSN за да те контактирам. ОК:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,581
Мислења
823,899
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно