• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Quad-Core AMD Opteron™ Processor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Quad-Core AMD Opteron Model 8350 - 2.0GHz 2MB Cache (75W)
Server - Opteron 8000 - Socket F - 2.0 GHz - HT 1.8 GHz - 2 MB.
AMD64 Technology
Virtualization Technology
HyperTransport Technology
AMD PowerNow! Technology
Enhanced Virus Protection (EVP)eve i edno linkce so video vo koe ima malo objasnuvanje za ovoj tip na AMD:
http://www.amd.com/us-en/0,,3715_15251,00.html

samo cenava neso ne mi odgovara be :LOL:
pa neli e mnogu $1,059.00 samo za procesor? :chudenje:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Па доколку на некој му се потребни такви високи перформанси ќе плати повише!Плус ова е цена во странство кој знае колку ќе биде кај нас:chudenje:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Абе кај нас сеуште е тешко да најдеш нешто подобро од Q6600 така да не се надевајте дека ќе дојде ова брзо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно