• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Спонзорирано QhostMK - Виртуелни приватни сервери ( Linux/Windows - локација Македонија )

 • Ја почнал/а темата
 • #1

QhostMK

Верификувана компанија

qhostlogo.png
https://qhost.mk

Најдобрите решениjа за вашиот бизнис
Виртуелни приватни сервери по најдостапни цени.Базирани на KVM технологија (Дедицирани Ресурси)


Speedtest : https://speedtest.qhost.mk
| 100MB | 200MB | 500MB |


За менаџирање на вашиот виртуелен приватен сервер, сите наши пакети доаѓаат со вклучен Virtualizor контролен панел. Virtualizor ви нуди целосно и лесно менаџирање на вашиот ВПС. За виртуализирање користиме KVM, која преставува најмоќна техника за виртуализирање. Вашите ресурси се дедицирани и не се прави "oversell" на ресурсите како што е во случајот со провајдерите кои што користат OpenVZ техника.Linux SSD ВПС


ВПС - KVM SSD 2 ( 699.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
2 CPU Јадра
2 ГБ РАМ
30 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај

Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка


20% Купон код : 20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - KVM SSD 3 ( 999.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
3 CPU Јадра
3 ГБ РАМ
40 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - KVM SSD 4 ( 1299.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
4 CPU Јадра
4 ГБ РАМ
50 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - KVM SSD 6 ( 1999.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
6 CPU Јадра
6 ГБ РАМ
65 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================


ВПС - KVM SSD 8 ( 2499.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
8 CPU Јадра
8 ГБ РАМ
80 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================

ВПС - KVM SSD 10 ( 3199.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
10 CPU Јадра
10 ГБ РАМ
100 ГБ SSD
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба ( Debian / Centos / Ubuntu.. )
Инстант Активација

24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај========================================================================================


Windows SAS ВПСВПС - WINDOWS KVM 2 ( 699.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
2 CPU Јадра
2 ГБ РАМ
40 ГБ SAS
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај

Оперативен систем по ваша желба (Win 2008 / 2008r2 / 2012 / 2012r2 / 2016..)
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - WINDOWS KVM 3 ( 999.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
3 CPU Јадра
3 ГБ РАМ
50 ГБ SAS
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба (Win 2008 / 2008r2 / 2012 / 2012r2 / 2016..)
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка


20% Купон код : 20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - WINDOWS KVM 4 ( 1299.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
4 CPU Јадра
4 ГБ РАМ
60 ГБ SAS
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба (Win 2008 / 2008r2 / 2012 / 2012r2 / 2016..)
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================ВПС - WINDOWS KVM 6 ( 1.999.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
6 CPU Јадра
6 ГБ РАМ
80 ГБ SAS
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба (Win 2008 / 2008r2 / 2012 / 2012r2 / 2016..)
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================


ВПС - WINDOWS KVM 8 ( 2499.00 MKD Месечен пакет )

Локација : Македонија
8 CPU Јадра
8 ГБ РАМ
100 ГБ SAS
100 Мбпс порт
Неограничен сообраќај
Оперативен систем по ваша желба (Win 2008 / 2008r2 / 2012 / 2012r2 / 2016..)
Инстант Активација
24/7 Техничка подршка

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
========================================

Подетални карактеристики за сите виртуелни приватни сервери може да погледнете на нашата страна.

Совршени перформанси, премиум хардвер опрема, супер брзи дискови со RAID 10 технологија, неограничени можности

99% Стабилност, безбедни сервери, премиум грижа за корисници

За сите прашања може да не контактирате преку емаил или преку нашиот
тикет систем.
 

Атачменти

Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

QhostMK

Верификувана компанија
Промотивни ВПС пакети за месец февуари.
Искористи Купон : VPS40%OFF и добиј 40% попуст на сите ВПС пакети.
Понудата важи до крајот на месец февруари.

- Премиум сообраќај
- Редундатна инфраструктура
- Супер брзи SSD
- Автоматско активирање на услуга
- 1Gbps линија

Сите технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна :
Linux VPS пакети : QHost - Виртуелни Приватни Сервери (Linux)
Windows VPS пакети : QHost - Виртуелни приватни сервери (Windows)

Врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

QhostMK

Верификувана компанија
Закупи ВПС пакет со серверска локација во Македонија.

Сопствен панел за лесно менаџирање кој вклучува.

- Лесна инсталација и реинсталација на посакуваниот Оперативен сустем.
- Restart, power on/off
- VNC viewer/access
- Self Shutdown опција
- Инсталација на контролни панели (Cpanel, vestaCP, CWP etc...)
- Rescue mode
- Мониторинг (сообраќај, ресурси и сл.)

и многу повеќе.

Сите технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна :
Linux VPS пакети : QHost - Виртуелни Приватни Сервери (Linux)
Windows VPS пакети : QHost - Виртуелни приватни сервери (Windows)

Врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

QhostMK

Верификувана компанија
Промотивен код за месец април за сите ВПС пакети (Linux & Windows) - April30%

-
Серверска локација во Македонија
- Лесна инсталација и реинсталација на посакуваниот Оперативен систем.
- Restart, power on/off
- VNC viewer/access
- Self Shutdown опција
- Инсталација на контролни панели (Cpanel, vestaCP, CWP etc...)
- Rescue mode
- Мониторинг (сообраќај, ресурси и сл.)


Сите технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна :
Linux VPS пакети : QHost - Виртуелни Приватни Сервери (Linux)
Windows VPS пакети : QHost - Виртуелни приватни сервери (Windows)

Врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

QhostMK

Верификувана компанија
Промотивен код за месец јуни за сите ВПС пакети (Linux & Windows) - JUNE30%

-
Серверска локација во Македонија
- Лесна инсталација и реинсталација на посакуваниот Оперативен систем.
- Restart, power on/off
- VNC viewer/access
- Self Shutdown опција
- Инсталација на контролни панели (Cpanel, vestaCP, CWP etc...)
- Rescue mode
- Мониторинг (сообраќај, ресурси и сл.)


Сите технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна :
Linux VPS пакети : QHost - Виртуелни Приватни Сервери (Linux)
Windows VPS пакети : QHost - Виртуелни приватни сервери (Windows)

Врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,149
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно