• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Спонзорирано QhostMK - Квалитетен Хостинг ( серверска локација Македонија )

QhostMK

Верификувана компанија
qhostlogo.png

QhostMK - Супер брз хостинг ( Litespeed веб сервер )

https://qhost.mk

24/7 Премиум поддршка & 99,99% Uptime & Неограничен сообраќај

Локација : Македонија


Speedtest : https://speedtest.qhost.mk
| 100MB | 200MB | 500MB |


Нудиме премиум услуги по достапни цени за сечиј буџетSHARED Хостинг Промотивни Пакети за корисниците на IT форумот.


СТАРТЕР ХОСТИНГ (2399.00 MKD Годишен пакет)

Одличен план за хостирање на еден вебсајт

Локација : Македонија
10 Гб SSD Простор
24/7 Техничка подршка
1 Домен
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Бесплатна миграција

20% Купон код :
20QHOSTIT

НарачајПЕРСОНАЛЕН ХОСТИНГ (3199.00 MKD Годишен пакет)

Хостирај до 3 домени

Локација : Македонија
20 Гб SSD Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
3 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Бесплатна миграција

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
БИЗНИС ХОСТИНГ (4199.00 MKD Годишен пакет)

Наменет за бизнис корисници кои сакаат да хостираат повеќе од 3 домени

Локација : Македонија

50 Гб Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
5 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Надградба на повисок пакет
Бесплатна миграција


20% Купон код : 20QHOSTIT

Нарачај


ПРЕМИУМ ХОСТИНГ (6999.00 MKD Годишен пакет)


Премиум Хостинг план за сите потреби

Локација : Македонија

80 Гб SSD Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
15 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер

Неограничен сообраќај
Бесплатна миграција


20% Купон код : 20QHOSTIT

НарачајПодетални карактеристики на сите хостинг планови може да погледнете на нашата страна.

Совршени перформанси, премиум хардвер опрема, супер брзи дискови со RAID 10 технологија, неограничени можности


99% Стабилност, безбедни сервери, премиум грижа за корисници

За сите прашања може да не контактирате преку емаил или преку нашиот тикет систем.

 

Атачменти

  • B16071_QHost _LOGO_02.jpg
    B16071_QHost _LOGO_02.jpg
    397.4 KB · Прегледи: 17
Последна промена:

gegoski

Intern
5 ноември 2020
1
0
Дали е вклучен ДДВ ? и како е процедурата за префрлување од друг хостинг ?
 

QhostMK

Верификувана компанија
Дали е вклучен ДДВ ? и како е процедурата за префрлување од друг хостинг ?


Здраво gegoski,

Да цената на сите сервиси е со вклучен ддв.
Нудиме бесплатна миграција од веќе постоечки хостинг, потребно е да отворите тикет до нашиот тим за поддршка за дополнителни инструкции.
 

QhostMK

Верификувана компанија
Промотивни хостинг пакети за месец февуари.
Искористи Купон : HOSTING40%OFF и добиј 40% попуст на сите хостинг пакети.
Понудата важи до крајот на месец февруари.

Сите хостинг пакети вклучуваат.
- Бесплатен SSL
- Бесплатна миграција
- Бесплатен website builder
- Инсталација на повеќе од 300 скрипти со еден клик
- Litespeed web server (LSCache module)
- Бесплатна месечна резервна копија

Сите останати опции и технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна : QHost - Веб Хостинг планови

Сите сервери користат 1Gbps линија, врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )

Линк до пакетите : QHost - Веб Хостинг планови
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,421
13,493
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Прашање: Што после истекот? Да речеме купам премиум за две години, потоа ја плаќам регуларната цена или цената со попус'?
 

QhostMK

Верификувана компанија
Прашање: Што после истекот? Да речеме купам премиум за две години, потоа ја плаќам регуларната цена или цената со попус'?

Здраво Oktar,

Ја плаќате цената со попуст, купонот е валиден и за обнова на хостинг планот ( Recurring )

Важи попустот за vps?

За ВПС пакетите промотивниот код е VPS40%OFF
Важи за Linux и Windows пакетите.

Промоцијата е постирана и на темата посебно за ВПС : QhostMK - Виртуелни приватни сервери ( Linux/Windows - локација Македонија )
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,421
13,493
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Сакав да се префрлам на Qhost и гледав пакет за 3 години, ама си реков ај да прашам дали има опција за демо пред "да се врзам", пишва на супорт, ама не добив никаков одговор веќе втор ден :( ке ми беше прифатливо и одговорот да беше "не".

P.S. Не сте регистар за мк домејни? Why?
 

QhostMK

Верификувана компанија
Сакав да се префрлам на Qhost и гледав пакет за 3 години, ама си реков ај да прашам дали има опција за демо пред "да се врзам", пишва на супорт, ама не добив никаков одговор веќе втор ден :( ке ми беше прифатливо и одговорот да беше "не".

P.S. Не сте регистар за мк домејни? Why?

Одговорено ви е на вашата порака.
За брз одговор може да не контактирате во секое време директно преку нашиот тикет систем.

Опцијата за регистрирање на мк домени ке биде достапна наскоро ( од нареден месец).

Поздрав
 

QhostMK

Верификувана компанија
Промоцијата за хостинг пакети со 40% попуст завршува денес.
Искористи промотивен код HOSTING40%OFF и добиј 40% попуст на сите хостинг пакети уште денес.

Сите хостинг пакети вклучуваат.
- Бесплатен SSL
- Бесплатна миграција
- Бесплатен website builder
- Инсталација на повеќе од 300 скрипти со еден клик
- Litespeed web server (LSCache module)
- Бесплатна месечна резервна копија

Сите останати опции и технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна : QHost - Веб Хостинг планови

Сите сервери користат 1Gbps линија, врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )

Линк до пакетите : QHost - Веб Хостинг планови
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,421
13,493
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Тргнав вчера да закупам хостинг за 3 години, да го фатам попустот, ама нешто ме збуни прогресијата во ценава. Зошто цената за 3 години е безмалку двојно повисока од онаа за две години? Некако би очекувал 13к да биде за 5 години, а за 3 години да платиш цена како 4 ми е скроз нелогично... или па ја грешавам нешто.

Screenshot 2021-03-01 at 15.01.49.png
 

QhostMK

Верификувана компанија
Тргнав вчера да закупам хостинг за 3 години, да го фатам попустот, ама нешто ме збуни прогресијата во ценава. Зошто цената за 3 години е безмалку двојно повисока од онаа за две години? Некако би очекувал 13к да биде за 5 години, а за 3 години да платиш цена како 4 ми е скроз нелогично... или па ја грешавам нешто.

Здраво Oktar,

Хостинг пакетите старт, персонален, бизнис и премиум моментално се по промотивна цена за хостинг пакет закупен за 2 години ( Biennially ) т.е разликата во цената што ја испрати на сликата.
Промотивниот код HOSTING40%OFF додаваше екстра попуст на веќе промотивниот пакет.
Сепак благодариме на забелешката.

Поздрав.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,421
13,493
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Здраво Oktar,

Хостинг пакетите старт, персонален, бизнис и премиум моментално се по промотивна цена за хостинг пакет закупен за 2 години ( Biennially ) т.е разликата во цената што ја испрати на сликата.
Промотивниот код HOSTING40%OFF додаваше екстра попуст на веќе промотивниот пакет.
Сепак благодариме на забелешката.

Поздрав.

Ок, фала на објаснувањето. Си земав за две години па ќе видиме како ке се одвиваат работите. Иначе само би споделил дека добив 24 часа демо какошто побарав и риспонсот на супорт беше прилично брз. Деновиве ќе извршам миграција и ке видиме како ке функционира се понатака.
 

QhostMK

Верификувана компанија
Промотивен код за месец април за сите хостинг пакети - APRIL30%OFF - Добиј 30% попуст.

Сите хостинг пакети вклучуваат.

- Бесплатен SSL
- Бесплатна миграција
- Бесплатен website builder
- Инсталација на повеќе од 300 скрипти со еден клик
- Litespeed web server (LSCache module)
- Бесплатна месечна резервна копија
- Бесплатна техничка поддршка

Сите останати опции и технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна : QHost - Веб Хостинг планови

Сите сервери користат 1Gbps линија, врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )

Линк до пакетите : QHost - Веб Хостинг планови
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
203
108
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Промотивен код за месец април за сите хостинг пакети - APRIL30%OFF - Добиј 30% попуст.

Сите хостинг пакети вклучуваат.

- Бесплатен SSL
- Бесплатна миграција
- Бесплатен website builder
- Инсталација на повеќе од 300 скрипти со еден клик
- Litespeed web server (LSCache module)
- Бесплатна месечна резервна копија
- Бесплатна техничка поддршка

Сите останати опции и технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна : QHost - Веб Хостинг планови

Сите сервери користат 1Gbps линија, врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )

Линк до пакетите : QHost - Веб Хостинг планови
А зошто не пишува каде во која земја да избереш дали во македонија може само?
Дали имате CloudFlare интеграција CDN и CloudLinux стабилност?
И не најдов ссл сертификати да имате?
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,309
А зошто не пишува каде во која земја да избереш дали во македонија може само?
Дали имате CloudFlare интеграција CDN и CloudLinux стабилност?
И не најдов ссл сертификати да имате?

А дали гледаме иста страна? Убаво пишува дека датацентарот им е во МК. И за останатите прашања одговори има, и се ДА.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
203
108
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
А дали гледаме иста страна? Убаво пишува дека датацентарот им е во МК. И за останатите прашања одговори има, и се ДА.

Sent from Телефон using Tapatalk
Ги прашав и мк хост и ухост и другите немаат само cdn,еден хостинг кој вметнал cdn е gohost mk така ми кажаа.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,309
Ги прашав и мк хост и ухост и другите немаат само cdn,еден хостинг кој вметнал cdn е gohost mk така ми кажаа.
Ни еден од нив нема CDN. CDN си е посебна услуга од посебен провајдер, да не ги редам сега. На ухост хостинг на вордпрес сајт имам поврзано Cloudflare, на друг Key CDN.
P.s. ти уствари да не мислиш на Клаудфлеар плугинот кој го има кај некои провајдери во ЦПанел.
Sent from Телефон using Tapatalk
 
Последна промена:

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,534
29,583
kalco.ru
Што ќе ти е cdn? Ако ти е за форумот ондак не ти треба пошто немаш ни трефик, фокусирај се да донесеш посети и членови, после размислувај за подобрување на перформансите на твојот хост.

И понастрана од gohost одгово на тикети скорои да не им постои.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
203
108
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Што ќе ти е cdn? Ако ти е за форумот ондак не ти треба пошто немаш ни трефик, фокусирај се да донесеш посети и членови, после размислувај за подобрување на перформансите на твојот хост.

И понастрана од gohost одгово на тикети скорои да не им постои.
Благодарам,мене ми за фајловите да не се копираат кои ги симуваат,ми треба и неограничен простор,но засега ќе почекам најпрвин еден голем трафик да направам,сум почетник на оваа
Слика од analytics 117631AB-9D87-467B-9DEE-0C5318FEED11.png E67E2902-97EB-482A-ADCA-56584784CBBC.png
Во qhost ќе ќупам хостинг за македонска страна за рент коли или станови.
 

QhostMK

Верификувана компанија
Cloudflare модулот се интегрира во Cpanel за лесно и директно менаџирање (моментално модулот не е интегриран со нашиот хостинг но доколку е потребно би го интегрирале според потребите на клиентите.)

@Miki98
Доколку ви е потребен хостинг за сите прашања може да не контактирате преку нашиот тикет систем.

Поздрав
 

QhostMK

Верификувана компанија
BlackFriday попустот трае уште денес!
Сите хостинг планови на 50% попуст : Qhost.mk - BLACK FRIDAY : 50% попуст на сите веб хостинг и ВПС планови

Серверска локација во Македонија
Сите технички спецификации може да ги погледнете на нашата веб страна :
Веб Хостинг пакети : QHost - Веб Хостинг планови

Врска со сите локални интернет провајдери во земјава ( Ping 1ms )
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,083
Мислења
877,258
Членови
30,684
Најнов член
qweweqwwww
На врв Дно