• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Спонзорирано QhostMK - Квалитетен Хостинг ( серверска локација Македонија )

  • Ја почнал/а темата
  • #1

QhostMK

Верификувана компанија
qhostlogo.png

QhostMK - Супер брз хостинг ( Litespeed веб сервер )

https://qhost.mk

24/7 Премиум поддршка & 99,99% Uptime & Неограничен сообраќај

Локација : Македонија


Speedtest : https://speedtest.qhost.mk
| 100MB | 200MB | 500MB |


Нудиме премиум услуги по достапни цени за сечиј буџетSHARED Хостинг Промотивни Пакети за корисниците на IT форумот.


СТАРТЕР ХОСТИНГ (2399.00 MKD Годишен пакет)

Одличен план за хостирање на еден вебсајт

Локација : Македонија
10 Гб SSD Простор
24/7 Техничка подршка
1 Домен
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Бесплатна миграција

20% Купон код :
20QHOSTIT

НарачајПЕРСОНАЛЕН ХОСТИНГ (3199.00 MKD Годишен пакет)

Хостирај до 3 домени

Локација : Македонија
20 Гб SSD Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
3 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Бесплатна миграција

20% Купон код :
20QHOSTIT

Нарачај
БИЗНИС ХОСТИНГ (4199.00 MKD Годишен пакет)

Наменет за бизнис корисници кои сакаат да хостираат повеќе од 3 домени

Локација : Македонија

50 Гб Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
5 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер
Неограничен сообраќај

Надградба на повисок пакет
Бесплатна миграција


20% Купон код : 20QHOSTIT

Нарачај


ПРЕМИУМ ХОСТИНГ (6999.00 MKD Годишен пакет)


Премиум Хостинг план за сите потреби

Локација : Македонија

80 Гб SSD Простор
Неограничен број на дата бази
Неограничен број на емаили
15 Домени
24/7 Техничка подршка
Litespeed веб сервер

Неограничен сообраќај
Бесплатна миграција


20% Купон код : 20QHOSTIT

НарачајПодетални карактеристики на сите хостинг планови може да погледнете на нашата страна.

Совршени перформанси, премиум хардвер опрема, супер брзи дискови со RAID 10 технологија, неограничени можности


99% Стабилност, безбедни сервери, премиум грижа за корисници

За сите прашања може да не контактирате преку емаил или преку нашиот тикет систем.

 

Атачменти

Последна промена:

gegoski

Intern
5 ноември 2020
1
0
Дали е вклучен ДДВ ? и како е процедурата за префрлување од друг хостинг ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

QhostMK

Верификувана компанија
Дали е вклучен ДДВ ? и како е процедурата за префрлување од друг хостинг ?

Здраво gegoski,

Да цената на сите сервиси е со вклучен ддв.
Нудиме бесплатна миграција од веќе постоечки хостинг, потребно е да отворите тикет до нашиот тим за поддршка за дополнителни инструкции.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
821,993
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно