• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Спонзорирано QhostMK - Дедицирани сервери (Локација - Македонија)

QhostMK

Верификувана компанија
qhostlogo.png

QHost - Дедицирани Сервери Македонија


Дедицирани сервери со светски стандарди достапни за вас по најповолни цени.

СИГУРНОСТ - ФЛЕКСИБИЛНОСТ - КВАЛИТЕТ

24/7 Премиум поддршка & 99,99% Uptime & Неограничен сообраќај


Локација : Македонија


Speedtest : https://speedtest.qhost.mk
| 100MB | 200MB | 500MB |


Нудиме премиум услуги по достапни цени за сечиј буџетDELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 6999.00 MKD Месечно)

Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
32 GB RAM ECC
1000 GB SAS
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade

Активација за 24/48ч

Нарачај
=======================================

DELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 8499.00 MKD Месечно)

Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
64 GB RAM ECC
250 GB SSD
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade
Активација за 24/48ч


Нарачај
=======================================

DELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 11999.00 MKD Месечно)

Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
128 GB RAM ECC

1000 GB SAS + 250 GB SSD
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade
Активација за 24/48ч


Нарачај

====================================================================================
XEON E5 СЕРИЈА ДЕДИЦИРАНИ СЕРВЕРИ

2 X XEON® E5-2650L V2 ( 16999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
64 GB RAM
1 TB HDD SATA
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )

Активација за 24/48ч

Нарачај
=========================

2 X XEON® E5-2650L V2 ( 18999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
128 GB RAM
500 ГБ SSD
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )
Активација за 24/48ч


Нарачај
==========================

2 X XEON® E5-2650L V2 ( 19999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
128 GB RAM
500 ГБ SSD
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )

Активација за 24/48ч

Нарачај
========================================


Мрежа и пристапност

Современа backbone мрежа со единствено географско присутство на целиот Јадрански (Балкански) регион им овозможува на сите наши корисници да се поврзат со своите крајни корисници.


Гарантиран “Up Time” 99,99%

Квалитетот на Телекомуникациските сервиси во својата системска сала Qhost ја обезбедува преку користење на опрема од реномирани светски производители: Cisco, Dell, Nokia Siemens... и глобална интернет поврзаност со повеќе клучни провајдери од највисок ранг со гарантиран “up time” на сервисот од 99,99%.


DDOS Заштита

Qhost обезбедува 24/7 мониторинг на сервисите и отстранување на пречки од страна на сертифицирани инжењери како и заштита од директни напади DDOS
(Distributed Denial Of Service) преку сопствен хардверски Firewall – ASAПодетални карактеристики за сите дедицирани сервери може да погледнете на нашата страна.

За сите прашања може да не контактирате преку емаил или преку нашиот тикет систем.
 
Последна промена:

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.122
1.209
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Like. Потребни беа добри дедицирани сервери во Македонија.

Испратено од 1+7TPRO по DHL

Да и јас сакам во Македонија да имаме провајдер за дедицирани сервери, но со пристојни цени. Во државава и онака вебот не е толку профитабилен, па кој би издвоил 120 евра месечно за дедициран сервер покрај сите други трошоци освен некои големи компании? Во Германија се цените дупло помали од овие што ги огласуваат тука. Значи не сакам да кварам овде ама ова мора да се промени и да се направат подостапни дедицираните. Истата грешка е прават сите други дедикејтед провајдери во MK. На крај пак зависи колку сервери сакаат и они да менаџираат. Ако се поскапи помалце сервери, ако се поефтини повеќе сервери.
 

QhostMK

Верификувана компанија
Здраво wolverine,


Цените се повеќе од пристојни за наш пазар во споредба со тоа што досега серверите кои што се нудеа во МК беа над 30.000ден со од прилика 10мбпс портови и по неколку ТБ BW. Исто така вреди да се потенцира дека цената за интернетот во Германија ( Hetzner ) со цената на интернетот во МК е многу различна како и фактот дека Hetzner поседува и важи за еден од најголемите Датацентри во Германија.


За секој во МК кој што сака прилично мал пинг, хардверска достапност во било кое време и локална подршка овие цени се и повеќе од пристапни не само за компаниите туку и за индивидуалци од областа на ИТ.


Сепак благодариме на мислењето, секоја критика е добредојдена.
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.122
1.209
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Здраво wolverine,


Цените се повеќе од пристојни за наш пазар во споредба со тоа што досега серверите кои што се нудеа во МК беа над 30.000ден со од прилика 10мбпс портови и по неколку ТБ BW. Исто така вреди да се потенцира дека цената за интернетот во Германија ( Hetzner ) со цената на интернетот во МК е многу различна како и фактот дека Hetzner поседува и важи за еден од најголемите Датацентри во Германија.


За секој во МК кој што сака прилично мал пинг, хардверска достапност во било кое време и локална подршка овие цени се и повеќе од пристапни не само за компаниите туку и за индивидуалци од областа на ИТ.


Сепак благодариме на мислењето, секоја критика е добредојдена.

Благодарам на одговорот. Уште нешто што не најдов на сајтот е кај се лоцирани серверите. Информации за линк и тн. И накрај еден предлог, кога кликам на ЗА НАС ме води кон непостоечка страна. Поздрав.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.819
1.166
Да и јас сакам во Македонија да имаме провајдер за дедицирани сервери, но со пристојни цени. Во државава и онака вебот не е толку профитабилен, па кој би издвоил 120 евра месечно за дедициран сервер покрај сите други трошоци освен некои големи компании? Во Германија се цените дупло помали од овие што ги огласуваат тука. Значи не сакам да кварам овде ама ова мора да се промени и да се направат подостапни дедицираните. Истата грешка е прават сите други дедикејтед провајдери во MK. На крај пак зависи колку сервери сакаат и они да менаџираат. Ако се поскапи помалце сервери, ако се поефтини повеќе сервери.
Нема да најдеш никаде 12/24 процесор за пола цена од оваа.

12 јадрените се по 100-тина евра минимално. Нема толкав пазар кај нас за да бидат иста цена, тоа е реалноста.

Ама цените ипак се супер спрема сите други македонски провајдери.

Испратено од 1+7TPRO по DHL
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.122
1.209
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Нема да најдеш никаде 12/24 процесор за пола цена од оваа.

12 јадрените се по 100-тина евра минимално. Нема толкав пазар кај нас за да бидат иста цена, тоа е реалноста.

Ама цените ипак се супер спрема сите други македонски провајдери.

Испратено од 1+7TPRO по DHL

Цените не се превисоки, се сложувам.
Локација : Македонија

Мислев, кој податочен центар каква конекција и сл. Знам дека е во Македонија. Ме интересира подетално.
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
159
84
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
Здраво,
Ја видов рекламата на QHost на Facebook и сакав да видам што нудат. Конкретно бев заинтерсиран за VPS и според цените на нивните пакети, со оглед на тоа дека се лоцирани во Македонија, ми се пристапни (не се многу евтини но за разлика од други провајдери имаат пристапни цени).
Порачав ВПС - WINDOWS KVM 2 пакет и истиот ми беше испорачан за не полн час, што е прилично брзо и сум презадоволен.
Во сите VPS провајдери, доколку порачаш Windows VPS, или во цената тие вклучена лиценца за Windows Server, или пак при процесот на плаќање си идбираш да доплатиш за лиценца или да ставиш сопствен клуч. Тука такво ншето не се случи и мојот Windows Server не е лиценциран. Подобро би било да се наведи дека клуч не е вклучен во цената и дека и дека не нудите клучеви на продажба.
Во однос на брзината на network, за пакетот што го избрав јас, треба да имам 1Gbps или како што е таму наведено 100 Mbps. На сликата подолу можете да ги најдите резултатите што јас ги добив од SpeedTest
1604653555351.png
Најдобрата брзина што ја добив беше 69 Mbps.
Во глобала моето размислување за овој провајдер би било: добро е како за наш пазар, со мали поправки од технички аспект и давање на информации би бил перфектен.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.004
11.647
Скопје
androgaming.com
Здраво,
Ја видов рекламата на QHost на Facebook и сакав да видам што нудат. Конкретно бев заинтерсиран за VPS и според цените на нивните пакети, со оглед на тоа дека се лоцирани во Македонија, ми се пристапни (не се многу евтини но за разлика од други провајдери имаат пристапни цени).
Порачав ВПС - WINDOWS KVM 2 пакет и истиот ми беше испорачан за не полн час, што е прилично брзо и сум презадоволен.
Во сите VPS провајдери, доколку порачаш Windows VPS, или во цената тие вклучена лиценца за Windows Server, или пак при процесот на плаќање си идбираш да доплатиш за лиценца или да ставиш сопствен клуч. Тука такво ншето не се случи и мојот Windows Server не е лиценциран. Подобро би било да се наведи дека клуч не е вклучен во цената и дека и дека не нудите клучеви на продажба.
Во однос на брзината на network, за пакетот што го избрав јас, треба да имам 1Gbps или како што е таму наведено 100 Mbps. На сликата подолу можете да ги најдите резултатите што јас ги добив од SpeedTest
Погледнете го атачментот 93101
Најдобрата брзина што ја добив беше 69 Mbps.
Во глобала моето размислување за овој провајдер би било: добро е како за наш пазар, со мали поправки од технички аспект и давање на информации би бил перфектен.

На страната видов дека сите им се 100 мегабитни портови на VPS.

Сите ВПС се со вклучен 100 Мбпс порт и неограничен сообраќај. Сите ВПСи исто така спаѓаат во полисата за фер користење.

И дека не се гарантирани, односно се shared.

@QhostMK битно е да се прецизира што точно значи тоа фер користење. Ако би земал VPS за seedbox, за мене фер е DL/UL да биде на 100% -24/7 на пример.

Што се случува ако не е според некого моето користење „фер“, дали се намалува брзина, се одзема акаунт итн. Полисата за фер користење ја нема на сајтот.
 
Последна промена:

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1.678
2.235
Според мене, не може некој да нуди премиум услуги и сервиси, а да ги нуди на аматерски начин.

Имено, сајтот ви изгледа како да го правил средношколец кој пред 3 месеци решил да стане веб девелопер.

Го отварам сајтот и гледам непорамнети елементи, неусогласени бои, некој чуден smooth scroll што ме тера моментално да го ислучам сајтот, итн... Не ни успеавте да ме задржите доволно за да видам што продавате.

Исто, првиот линк којшто е оставен во првиот пост е 404. :)
 

QhostMK

Верификувана компанија
Здраво,
Ја видов рекламата на QHost на Facebook и сакав да видам што нудат. Конкретно бев заинтерсиран за VPS и според цените на нивните пакети, со оглед на тоа дека се лоцирани во Македонија, ми се пристапни (не се многу евтини но за разлика од други провајдери имаат пристапни цени).
Порачав ВПС - WINDOWS KVM 2 пакет и истиот ми беше испорачан за не полн час, што е прилично брзо и сум презадоволен.
Во сите VPS провајдери, доколку порачаш Windows VPS, или во цената тие вклучена лиценца за Windows Server, или пак при процесот на плаќање си идбираш да доплатиш за лиценца или да ставиш сопствен клуч. Тука такво ншето не се случи и мојот Windows Server не е лиценциран. Подобро би било да се наведи дека клуч не е вклучен во цената и дека и дека не нудите клучеви на продажба.
Во однос на брзината на network, за пакетот што го избрав јас, треба да имам 1Gbps или како што е таму наведено 100 Mbps. На сликата подолу можете да ги најдите резултатите што јас ги добив од SpeedTest
Погледнете го атачментот 93101
Најдобрата брзина што ја добив беше 69 Mbps.
Во глобала моето размислување за овој провајдер би било: добро е како за наш пазар, со мали поправки од технички аспект и давање на информации би бил перфектен.


Здраво CHukio,

Ви благодариме за вашата нарачка.

Моментално нудиме Windows VPS со активирана trial лиценца од 180 дена, доколку сакате да користите сопствена лиценца може да ја внесете во полето notes при порачување на сервисот и ние би ја активирале за вас. Во процес сме да додадеме опција за купување на лиценци со самиот ВПС и оваа услуга би требало да е достапна во блиска иднина.
Kако член на ИТ форумот доколку ја немате искористено нашата промоција може да ни пишете да ја активираме на вашата сметка.


На страната видов дека сите им се 100 мегабитни портови на VPS.

Сите ВПС се со вклучен 100 Мбпс порт и неограничен сообраќај. Сите ВПСи исто така спаѓаат во полисата за фер користење.

И дека не се гарантирани, односно се shared.

@QhostMK битно е да се прецизира што точно значи тоа фер користење. Ако би земал VPS за seedbox, за мене фер е DL/UL да биде на 100% -24/7 на пример.

Што се случува ако не е според некого моето користење „фер“, дали се намалува брзина, се одзема акаунт итн. Полисата за фер користење ја нема на сајтот.

Моментално се нудат само shared конекции од 100мбпс за ВПС услугите,.
Наскоро ќе има опција за селектирање на дедицирани портови од 100/200/500/1Гбпс при купувањето на сервисите.

Политиката за фер користење:
Политиката за фер користење служи за заштита од злоупотреба и прекумерно користење на услугите со цел да нема преоптоварено користење на техничките капацитети.
Под тоа се подразбира дека доколку некој корисник со своето користење на сервисот предизвикува проблем во работата на другите корисници тогаш тој корисник ќе биде известен.
Корисниците ни се секогаш на прво место и никогаш не би суспендирале клиент / или пак би направиле прекин на услугата без претходна комуникација или обид да се реши било кој проблем.

Според мене, не може некој да нуди премиум услуги и сервиси, а да ги нуди на аматерски начин.

Имено, сајтот ви изгледа како да го правил средношколец кој пред 3 месеци решил да стане веб девелопер.

Го отварам сајтот и гледам непорамнети елементи, неусогласени бои, некој чуден smooth scroll што ме тера моментално да го ислучам сајтот, итн... Не ни успеавте да ме задржите доволно за да видам што продавате.

Исто, првиот линк којшто е оставен во првиот пост е 404. :)

Се извинуваме што нашата веб страна не ги задоволува вашите стандарди :)
На кој прв линк во првиот пост мислите ?
 

CokeZone

Gaining Experience
27 декември 2015
115
82
Според мене, не може некој да нуди премиум услуги и сервиси, а да ги нуди на аматерски начин.

Имено, сајтот ви изгледа како да го правил средношколец кој пред 3 месеци решил да стане веб девелопер.

Го отварам сајтот и гледам непорамнети елементи, неусогласени бои, некој чуден smooth scroll што ме тера моментално да го ислучам сајтот, итн... Не ни успеавте да ме задржите доволно за да видам што продавате.

Исто, првиот линк којшто е оставен во првиот пост е 404. :)
И мене ме носи на 404 бидејќи носи на англиска верзија од сајтот веројатно затоа што користам ВПН а и ти исто мислам?

Иначе користам ВПС еве веќе некое време и сум задоволен од дечкиве. Одговараат на сите прашања брзо и ми помогнаа со неколку работи без никаков проблем. Иначе цените му се многу подобри од сите други МК провајдери така да.. pretty solid if you ask me :)
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.004
11.647
Скопје
androgaming.com
@QhostMK Добро е да се знае (и да ја дополните полисатана веб страната).

Инаку јас сигурно би ги прекршил тие услови зошто како што кажав сакам сидбокс кој ќе прави upload 24/7 онолку колку што дозволува хостот.
 

QhostMK

Верификувана компанија
И мене ме носи на 404 бидејќи носи на англиска верзија од сајтот веројатно затоа што користам ВПН а и ти исто мислам?

Иначе користам ВПС еве веќе некое време и сум задоволен од дечкиве. Одговараат на сите прашања брзо и ми помогнаа со неколку работи без никаков проблем. Иначе цените му се многу подобри од сите други МК провајдери така да.. pretty solid if you ask me :)

Благодариме за пофалните зборови.
404 линкот е поправен и се однесуваше само за пристап надвор од МК ( преку VPN, VPS, proxy и сл.) бидејќи англиската верзија има различни линкови.

@QhostMK Добро е да се знае (и да ја дополните полисатана веб страната).

Инаку јас сигурно би ги прекршил тие услови зошто како што кажав сакам сидбокс кој ќе прави upload 24/7 онолку колку што дозволува хостот.

Полисата за фер користење е дополнета.
Seedbox не е дозволено на нашата мрежа
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.004
11.647
Скопје
androgaming.com
Со пристап до Qhost.mk, се согласивте да користите колачиња во договор со Политиката за приватност на ЕМ ЕР Маркетинг.

Не се согласувам, законот во EU e сменет да мора да одберам да ги прифатам.

Активности кои не се дозволени на нашата мрежа:
 • Хостирање на било каков малвер.
 • Ботнети и администрација на малвери
 • Спамирање
 • IRC Скрипти / Ботови
 • Bruteforce скрипти
 • ИП скенери
 • Пиратски софтвери
 • Лажни сајтови како и сајтови кои поттикнуваат омраза и дискриминација
 • Биткоин генератори
 • Платформи за илегален стриминг и сл.
 • Веб Сајтови што нудат било каква повреда на авторски права
 • Seedbox, торенти или слично.


Дали вие како продавач на услугите имате право и можност да проверите што правам со закупениот VPS.

Треба да се доработи EULA, Privacy Policy, TOS итн.
Нормално е да се забрануваат, но и почитуваат приватноста и интегритетот на муштеријата.

Мора да се приложат (и прифатат) условите при вршење купопродажба.

Јас вчера кога го видов огласов/рекламава, скоро ќе купев ВПС за сидбокс. Иако сидбоксот ми треба за комплетно легална намена (тука обратете внимание, не се што е P2P е пиратерија), повторно би прекршил некое правило поврзано со оптеретување на системот.

Ви посакувам успех во работата.
 

MartinPP

Gaining Experience
26 јуни 2017
105
110
/root

QhostMK

Верификувана компанија
Не се согласувам, законот во EU e сменет да мора да одберам да ги прифатам.
Дали вие како продавач на услугите имате право и можност да проверите што правам со закупениот VPS.

Треба да се доработи EULA, Privacy Policy, TOS итн.
Нормално е да се забрануваат, но и почитуваат приватноста и интегритетот на муштеријата.

Мора да се приложат (и прифатат) условите при вршење купопродажба.

Јас вчера кога го видов огласов/рекламава, скоро ќе купев ВПС за сидбокс. Иако сидбоксот ми треба за комплетно легална намена (тука обратете внимание, не се што е P2P е пиратерија), повторно би прекршил некое правило поврзано со оптеретување на системот.

Ви посакувам успех во работата.Како што е наведено не е дозволено Seedbox на ВПС сервисите ради полисата на фер користење. Seedbox во 90% од случаевите се користат за торенти и пиратерија но доколку сакате да закупите Seedbox за легалена намена би ви препорачал Дедициран сервер со дедициран порт (кои што наскоро ќе бидат достапни).

Ова нема никаква врска со нарушување на приватноста и интегритетот на муштеријата, ние реагираме врз основа на добиени репорти за злоупотреба, клиентите ни се секогаш на прво место и мислам дека нема потреба од изобличување без причина тука на темата.
Ама еве да ви појаснам вие како клиент добивате целосен рут пристап до сервисот и си го менаџирате сами, до ВПС и дедицираните услуги доколку немате закупено менаџмент ние немаме пристап, доколку досега сте имале закупено впс или дедициран сервер би требало ова да ви биде познато

Законот важи ако имаат муштерија од EU ;)

Сите клиенти надвор од МК се пренасочуваат на друга страна и важат различни правила а во постот горе сте посочени самите себеси како клиент од МК, како и да е благодариме за посаканиот успех во погорниот пост и напомена сите наредни off-topics ќе бидат избришани.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.004
11.647
Скопје
androgaming.com
Така е, но ти пиша :Малце контрадикторно нели ? :sneaky:

А знаеш ли кај сум? Неможе да се енфорсираат колачиња никаде веќе, особено кога е маркетинг (?) фирма во прашање.

Сите клиенти надвор од МК се пренасочуваат на друга страна и важат различни правила а во постот горе сте посочени самите себеси како клиент од МК, како и да е благодариме за посаканиот успех во погорниот пост и напомена сите наредни off-topics ќе бидат избришани.


Негледам што е контрадикторно, секако не е офф топик. Односно терајте си го сајтот како сакате. Ова е форум, ова е мој став. Ако сакате реклама, а не дискусија на форум мислам дека IT.mk имаат таква опција.

Ако го избришете и не дозволувате дискусија, ќе го преместам мислењето сам во друга тема. Поздрав.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.459
12.714
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Па контрадикторно е што „купувачот им е најбитната ствар“ со тоа што „купувачот е мониториран и ограничен со ограничувања (политика на фер користење) и листа со работи кои не може да ги прави купувачот. Тие се тие методи, но сите го прават тоа и пробуваат да го преќутат.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

MartinPP

Gaining Experience
26 јуни 2017
105
110
/root
А знаеш ли кај сум? Неможе да се енфорсираат колачиња никаде веќе, особено кога е маркетинг (?) фирма во прашање.

Појма неам кaј си искрено, но одам логички со оглед на тоа дека си ја отворил МК верзијата ( ја имаш ставено во quote ) а не е можно да ја отвориш надвор од МК. - не се побивај самиот себеси. И мислам доста е за вечерва да не квариме топик :)
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.122
1.209
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
Logitech G502
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Па контрадикторно е што „купувачот им е најбитната ствар“ со тоа што „купувачот е мониториран и ограничен со ограничувања (политика на фер користење) и листа со работи кои не може да ги прави купувачот. Тие се тие методи, но сите го прават тоа и пробуваат да го преќутат.

Политиката на фер користење не е ништо ново. И мислам дека сосем е во ред. Најди VPS провајдер (не дедициран) што ќе ти дозволи да им ги силуваш серверите 24/7 и пиши ми пошто и мене ми треба.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.218
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно