1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Q8300

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од bicikle, 20 oктомври 2019.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Продавам q8300, гледам на ибеј одат 10$ па и јас го продавам толу.(500 денари)
  Ако склапа некој хуманитарен компјутер радо би го донирал.
   
  xenon, Nomad, itstheigyg и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,241
  8,641
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас склопувам компјутер за донација. G45 со Pentium D планирав да ставам, па Q добро би ми дошол.
  Точак ти не беше во Скопје така? Ако ми го пратиш по карго на домашна адреса за да не се бафтам до таму да возам, ќе ти пуштам откуп некој денар за него.
   
  На CBB_6, xenon, Nomad и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Не бев порано, ама сега сум. : ) Пиши пп кај си ќе ти го донесам, чим е за донација не барам откуп.
   
  На Tomekk, CBB_6, xenon и уште 8 други им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,241
  8,641
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Фалаа, частам пиво и кебапи ако ништо друго.
   
  На Tomekk и bicikle им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MUKAETOV
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  743
 2. Can4sta
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,773
 3. caki
  Одговори:
  88
  Прегледи:
  4,625
Вчитување...

Сподели

Вчитување...