• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Python2Exe

Статус
Затворена за нови мислења.

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,112
16,465
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Програма за правење на програмите напишани python во exe фајлови
Тоа се вика компајлирање и линкување.

Супер што постои алаткава, само не ми е јасно зашто некој би правел апликација во Пајтон. Се користи само како помошен јазик за развивање на плагини во разни апликации.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
епа брат ми се што може да најде корсит мислам дека може да се постира,те можеби на некој ке му дојде од корист..
 

Глиша

Intern
29 март 2008
9
0
Супер што постои алаткава, само не ми е јасно зашто некој би правел апликација во Пајтон. Се користи само како помошен јазик за развивање на плагини во разни апликации.

Сигурен си? :)

http://panela.blog-city.com/python_at_google_greg_stein__sdforum.htm

http://www.python.org/about/success/
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,112
16,465
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Хаха, дали сум сигурен? :rolleyes:

Ај прегледај ја малку содржината на линковите што ги постираше. Ти пишува убаво каков јазик е Пајтон, како е организиран и замислен. А од примерите ќе видиш како и каде се користи. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,579
Мислења
846,888
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно