1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Python tutorials [PDF]

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од The Shadow, 30 Март 2008.

 1. The Shadow

  The Shadow
  Intern

  576
  5
  30 Март 2008
  Dali nekoj moze da mi dade PDF file ili nekoj link za ucenje python ako moze ke bidam blagodaren.fala odnapred.
   
 2. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
 3. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  143
  10 Мај 2007
 4. The Shadow

  The Shadow
  Intern

  576
  5
  30 Март 2008
  Fala mnogu mooze i nekoja igra od mene naskoro ke vidite(da naucam python prvo:))
   
 5. elena_vol4ica

  elena_vol4ica
  Intern

  21
  0
  24 Април 2008
  Eh, shtom sea si se zafatil so Python ke treba da znaesh oti igrata ke pocheka malku povekje vreme, barem jas mislam deka prvin treba da znaesh obichen Python, pa potoa da odish na delovi kako GTK il Qt.
   
 6. discodancer

  discodancer
  Intern

  66
  13
  12 Јануари 2009
  http://python.org ti e najdobra lokacija ....
  I potoa daj si zadaca i resi ja u python - se uci mnogu brzo.
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Темава е стара 1 година и 1 месец:LOL:

  Не верувам дека до сеа нема најдено она што го барал.

  И пред да постирате во некоја тема видете од кога е отворена и дали е воопшто потребна сеуште помош
   

Сподели

Вчитување...