1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Python, NGINX, CentOS Guru

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Steff_Maja, 1 ноември 2019.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Здраво на сите,

  Дали имаме некој член слободен за консултации (платени) околу сетирање nginx (со SSL и повеќе поддомени, односно сајтови) на платформа со CentOS 7 оперативен и апликации изработени во Python.

  Може слободно да ме контактирате во ПП или на темава.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
  CENA
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Цената е слободна, односно Вие ја одлучувате.

  Јас не можам да ја дефинирам цената на Вашето знаење.

  Се обидов во кратки црти да објаснам за што е проблемот и што ќе треба да содржи објаснувањето, презентацијата.

  Мое е да одлучам дали ми одговара и да продолжиме со комуникацијата.
   
 4. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,136
  692
  5 Јуни 2007
  Машко
  Можам да ти помогнам во овој дел, имаш сервер или впс на кој што треба се ова да работи? Инсталација на контрол панел (Virtualmin )доаѓа у предвид?
   
 5. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Благодарение на @Zippo, одлично завршена работата.

  Им благодарам и на останатите членови што се понудија за помош.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kjanko

  kjanko
  Intern

  32
  13
  26 Јуни 2014
  Машко
  Data Scientist
  My 2 cents: користи Waitress или Gunicorn за да ја сервираш апликацијата, па после само проксирај преку Apache (WSGI).
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Во принцип слична е работава, користам gunicorn за сервис, но проксирам со nginx.
   
Слични теми
 1. sojic
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,343
 2. varelg
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,060
 3. Nikola_sr
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,273
 4. Pronetix-MKD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  869
 5. D3N1EL
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,526
Вчитување...

Сподели

Вчитување...