• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pwnage :D

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Абе човек си слушнал ли за photoshop. Треба да ја намалиш сликата, бидејќи некои се ограничени со трансфер. Се излажав мислев дека е нешто интересно и ми лапна 400кб без врска. Истата слика може да ја направиш 50кб максимум.

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Абе човек си слушнал ли за photoshop. Треба да ја намалиш сликата, бидејќи некои се ограничени со трансфер. Се излажав мислев дека е нешто интересно и ми лапна 400кб без врска. Истата слика може да ја направиш 50кб максимум.
hahahhha :LOL: :LOL:

reng

Intern
13 август 2007
683
19
@reng

Плачко...100% си од Скупје
Што да правам се секирам за оние 36 души што ја отвориле темава им лапна 15мб на сите вкупно и ќе лапа уште многу. Нема врска само сакав да ти кажам дека во Photoshop може да ја намалиш сликата и со ист квалитет да ја ставиш на форумов.

П.С. Од Скопје сум.

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
imam eden drugar koj sto e zabegan po kanter.zastoo ne se resite.ke mu kazam ako saka nekoj od vas da igra so nego,da vidime koj e podobar.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,500
Мислења
821,933
Членови
28,044
Најнов член
codeo
На врв Дно