• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pustanje mp3/wav ili drugi formati na muzika so JAVA kod

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
kako mozat da se pusta nekoj format na muzika. Ajde ako moze primer
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ехм... треба прво да симнеш Java Media Framework (library), па потоа еве ти пример како би било кодот http://www.codase.com/search/call?name=play&start=10

Ѕирни го и апи-то ќе ти се појаснат некои работи :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,621
Членови
28,652
Најнов член
sashka973
На врв Дно