• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Push to talk za Nokia

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Ме интересира дали некој ја користи опцијата Push to talk кај Нокиа мобилни телефони?Ме интересира дали некој ги знае подесувањата или всушност ми треба постапка за да го конфигурирам мојот Нокиа 5200!Иначе тоа е опција со која телефонот ја има функција како воки-токи.Ако знае некој нека пише:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мислам дека за оваа опција треба самиот оператор да има поддршка. Инаку доколку некој знае како да се подеси ова навистина би било супер.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Мислам дека за оваа опција треба самиот оператор да има поддршка. Инаку доколку некој знае како да се подеси ова навистина би било супер.
Прво, да, треба операторот да има поддршка за тоа (кај нас нема), а второ, и ако има кај нас, ќе наплаќаат доста забележителна сума сигурно :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Али сепак тоа е опција вградена во телефонот незнам зошто би се наплаќало?Кај нас се гледа само некој да те одере ништо друго
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Али сепак тоа е опција вградена во телефонот незнам зошто би се наплаќало?Кај нас се гледа само некој да те одере ништо друго
Види, ако гледаш така и ммс ти е вградена опција на телефонот нели? :) Не за друго него како ќе те остави оператор туку така да правиш со некој муабет за без пари нели?

Колку што имам упатеност во моментов, на PTT може да се направи група од максимум 20 различни корисници, кои ке може симултано да имаат разговор (one-way нормално). Од оператори низ светов што го имаат тоа како понуда обично си наплаќаат месечна тарифа (поскапа е за роаминг ради користење GPRS).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Види, ако гледаш така и ммс ти е вградена опција на телефонот нели? :) Не за друго него како ќе те остави оператор туку така да правиш со некој муабет за без пари нели?

Колку што имам упатеност во моментов, на PTT може да се направи група од максимум 20 различни корисници, кои ке може симултано да имаат разговор (one-way нормално). Од оператори низ светов што го имаат тоа како понуда обично си наплаќаат месечна тарифа (поскапа е за роаминг ради користење GPRS).
Стварно испаѓа така како што викаш ти,сега преостанува да видиме дали некогаш ќе се донесе таа опција и кај нас.Сигурно ќе биде многу добро кога од Космофон ќе стартува 3Г мрежата.Единствена причина што сум на Т-Мобиле и тоа што тарифниот модел ми е Топ Клуб 50 и имам доста броеви да не кажам сите со кои ми се бесплатни повиците,другото не чини
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,747
Мислења
831,718
Членови
28,729
Најнов член
anaa28_
На врв Дно