Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

PURE BASE 500DX | Black

Статус
Затворена за нови мислења.

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
82
299
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 12700K @ 5.1Ghz / Noctua NH-D15
Motherboard
PRO Z690-A WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 512 GB / Samsung 970 Evo Plus 1TB / Kingstone A2000 1TB
PSU
850W BE QUIET! STRAIGHT POWER 11
RAM
G-skill Trident Z RGB NEO F4-4000C18D-32GTZN
Video card
MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X
Case
Fractal Design Torrent
Mouse
Logitech G-PRO Superlight
Keyboard
Ducky One 2 SF
Audio
AudioQuest DragonFly Black v1.5
Monitor
LG 27GL850
OS
Windows / Linux / macOS
Горјан додаде нов оглас:

PURE BASE 500DX | Black - 5.000 ден.

Продавам куќиште PURE BASE 500DX | Black, 99,9% ново, купено пред 2 месеци од Нексио компјутери и е под гаранција уште 34 месеци.
Го продавам заради што во меѓувреме ми стигна куќиштето што го имав нарачано и не бев сигурен дека ќе можам да го увезам.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно