1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PUBG Mobile на Емулатор

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The Geek Boy, 11 Декември 2018.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Сите знаеме дека PUBG Mobile може да се игра преку било кој емулатор ако има наместено keycaps,а најпознат е Tencent Gaming Buddy.
  Од неодамна,од Tencent направија сите Emulator играчи да може да играат само преку други Emulator играчи,а не како порано каде што можеше преку играчи на телефони.
  Сега прашувам,ако знае некој да каже и препорача некој си емулатор кој што може да направи PUBG Mobile на емулатор да се игра против играчи на телефони.
  Знам дека е неферски. Ја имам PUBG на компјутер,туку ова ми е да бустам другари од школо што играат на Телефон.
  Ја малце тешко на телефон,бидејки немам некој нај јак па не оди PUBG Mobile толку мазно (потрошив на нов компјутер па за тоа нема зимање нов телефон,барем не наскоро).
  Пишете што мислите,можно ли е?
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,901
  6,588
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Пробај со Bluestacks, Nox итн.
   
 3. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Јас уште мислам дека на гугл транслејт се пушуваат постовиве.
   
  На Mao, The-spiki, tupacan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  865
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  На Bluestack PUBG не работи. За сега само тенсент емулаторот брка работа и многу е педерски да играш против играчи што играат на телефон.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Знам. Затоа јас играм на PC (оригиналот) , а кога неможам ондак преку Телефон, ама пошто од една страна не ми е некој јак, а нит па ни тие со што играм имаат јаки уреди (со исклучок на двајца), па така мислам јас бустам нив ама видам дека нема начин на емулатор, па затоа јас барам прашам некој добар емулатор што може мене стави игра против играчи мобилен.

  Translated by Google Translate.
   
 6. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Пробај Android x86 инсталирај во виртуелка и види како ќе е шо ќе е , ама чисто сумљам дека ќе работи.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  256
  236
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Мала помош за PUBG Mobile преку еmulator. Добив прашање дали GTX 760 2GB е доволна за играва. По тоа што гледам на нет, е далеку подобра од минимум-от што го бара играва, само никогаш не сум ја играл и немам идеја што графика е, што бара итн.
  Секое мислење ќе биде од помош :) Конфигурацијата е i5 660 со 6GB RAM.
   
 8. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,410
  1,562
  25 Март 2013
  Машко
  Симни ја PUBG Lite. Отворени се европските сервери. Ќе ти ја тера без проблем, некои системски побарувања ти се и нешто подобри од препорачаните.
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  852
  668
  29 Март 2011
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,410
  1,562
  25 Март 2013
  Машко
  PUBG Mobile на емулатор веќе губи смисла кога е излезена PUBG Lite. Особено кога PUBG Lite им исти или помали побарувања а притоа сигурно е многу подобро оптимизирана од PUBG Mobile
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,729
  1 Септември 2011
  Машко
  Дали може со акаонт од PUBG,да се игра PUBG Lite,или мора нов акаонт на лајтот?
   
 12. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Мора нов.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Многу добро е оптимизирана PUBG Lite со оглед на тоа дека од PUBG фали само уништување на некои објекти.
   
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  И што има претерано, ПРЕТЕРАНО лош звук... Неигрива е дури. Зборувам за ориентација, слушање чекори, звуци, пукање од далечина, катастрофално е сега за сега.
   
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не сум играл на слушалки до сега па не можам да коментирам. Ама чекорите се претивки, пукање во далечина некако се одлучува од каде доаѓа ама и тоа може да е подобро.
   
 16. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  852
  668
  29 Март 2011
  PubG mobile може да се игра и на интегрирана Интел а лите си бара некој минимум :)
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,729
  1 Септември 2011
  Машко
  Штета не дека сум далеку стигнат на обичната,ама со другариве почнавме и сеа неможам со нив да играм така?морам со луѓе само што ја играат лајтот или можам пак да си ги аднам?
   
 18. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Lite vs Lite.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  479
  424
  12 ноември 2013
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,410
  1,562
  25 Март 2013
  Машко
  Мислам дека исти им се побарувањата, ама може да сум грешка
   
 21. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  865
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  На мојот лаптоп pubg mobile на емулгатор има 25 фрејма, а pubg lite 50 фрејма и изгледа 5 пати подобро.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Tenny и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 22. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Нормално, едното е емулатор, додатни процеси.
   
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Да расчистиме:
  PUBG на компјутер се плаќа. Јас ја земав на попуст мислам 19.99 беше. На Компјутер исто така има PUBG Lite (не онаа PUBG Mobile Lite што е за телефони), која што не се наплаќа, се симиња некој Launcher, се мењава регион мислам во Тајланд, па дури тогаш може да се игра. PUBG Lite е нешто измеѓу PUBG и PUBG Mobile. Има доста функции од самата PUBG и доста од самата PUBG Mobile, како на пр. да покажува кој од каде пука и чекори на непријателот на самата мапа.
  PUBG Mobile и PUBG Mobile Lite се исто како овие што ги кажав, само што се за на Телефони и, PUBG Mobile на емулатор.
  Ниедна од овие не се врзани една со друга за акаунти. Па така да ако имате акаунт на PUBG, нема да можете со тој да играте на PUBG Lite. Истото важи и за PUBG Mobile, и PUBG Mobile Lite.
  Но, акаунтот на PUBG Mobile, си останува истиот дури и ако се игра преку емулатор.
  За PS4 и XBOX незнам, ама мислам дека се различни акаунти и дека немаат cross play.
  Е сега за звукот, на PUBG Mobile, PUBG Mobile Lite, и PUBG Lite нормално дека нема да биде најдобар и најреалистичен. За тоа се зима Gaming Stereo Headset, по можност добра звучна картица, се зима PUBG, и се мести во опции. Пореалистично од тоа нема.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  1. Не треба да се менува регион.
  2. Не е до хедсетот или квалитетот на звучната, едноставно (сега за сега) PUBG Mobile има прелош звук, компресиран и „осакатен“ пошо целата игра е 3 gb, оригиналната е 33 gb. Во некој нареден апдејт мора да го средат пошо вака е неигрива ако сакаш поасално да играш. За трчи-пукај е сеедно.
  3. Crossplay има само меѓу конзолите.
   
 25. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  1.Незнаев за тоа, фала што ми кажа.
  2. Да, знам ама зборев за тоа дека PUBG на Компјутер си е океј кога станува збор за тоа.
  3. Исто и како кај 1.
   
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,403
 2. Pinceta
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  371
 3. Ninjaa
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,151
 4. despotovikj
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,693
 5. Garfield'
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  188
Вчитување...

Сподели

Вчитување...