1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ПСИХОЛОШКИ ТЕСТОВИ -IQ

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Garfield', 21 Мај 2019.

Тагови:
 1. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  265
  57
  18 Јануари 2019
  Машко
  работа,дома
  Здраво другари.
  Се извиувам можеби не за тука оваа тема но сакам да прашам,ме интересира нешто.
  Во факултет на финки има IQ Test,дали е тешко,дали може да даде некој пример од некаде?
  и уште нешто да прашав,мојот другар има трема,сака да провери психо-тестовите за воен рок.
  (Ако имал некој искуство ако сака да напише).
  Па нели се секаде слични овите тестови?
  Мене ме интересира во факултетите колку треба да имаш IQ или не треба?
  (Доколку иако имам грешка во врска со темата,не е добра,од страна на админот,го молам админот нека ми напише за да ја избришам или админот да ја избрише).
  Благодарам однпаред.
   
  Последна промена: 22 Мај 2019
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  903
  1,450
  12 Септември 2013
  Машко
  Не треба IQ.
   
  Draynor, krema и на Garfield' им се допаѓа ова.
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,771
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Не се плаши, чим си успеал да се регистрираш на форум, имаш доволен IQ :)
   
  На Draynor и mihovkris им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,611
  7,658
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во која смисла има тест на интелегенција? Налагаат да полагаш (што не е законски) или има да се пријавиш доброволно.

  IQ тест имаш и во менса не мора на финки да идеш ако те интересира.
   
 5. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Пробај со овај е официјален од менса ,има 40 првите прашања се лесни .последните се многу тешки,IQ Test - Mensa Danmark и казете колку ке имате јас 116 не е многу аmа kolku tolku dosta e :).
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 6. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  982
  16 Јануари 2016
  Машко
  MensaIQ.jpg

  За 3 IQ у менса :(
   
  На Garfield' и zmija им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...