• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PSAPI.DLL error...

Drakso

Intern
22 октомври 2008
39
0
Значи вака си земав нов PC нешо инсталирав ствари и ми се зезна windowsot сеа коа пуштам програми ми дава некој ерори:

The procedure entry point getprocessimagefilenamew could not be located in the dynamic link library PSAPI.DLL

и сеа нз шо да праам ме нервира...не можам мсн да пуштам...пробував со sfc /scannow али не иде па ако има некој паметна идеа нека пише...
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ако ти е активиран System Restore, пробај со тоа. Тоа најдобро функционира и најлесно е. (под услов проблемите да не ти се предизвикани од вируси).
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Оди на старт менито,кликни пребарај,и барај ги сите PSAPI.DLL,преименувај ги сите други PSAPI.DLL фајлови,освен тој што е во \Windows\System32\ фолдерот,во други имиња,но не ги бриши,рестартирај го компјутерот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.675
Мислења
889.470
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно