Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PS5/MacOs Bluetooth Headphones

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
428
683
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Здраво на сите.

Се надевам дека некој ќе ми даде некој предлог. Се обидувам да најдам БТ слушалки кои што би функционирале добро и на Macbook Pro M1 Pro Max и на PS5. Колку што успеав да прочитам по форуми, прилично е лимитиран изборот на слушалки кои функционираат со PS5. Преку БТ конекција е морално за на Mac додека на PS5 опција е секако и so dongle.

Овој модел го гледав во Анхоч: https://www.anhoch.com/product/5998...eless-bluetooth-gaming-noise-cancelling-black

Значи доста ми е битно слушалките да имаат добар микрофон, да се комфорни бидејќки би ги користел за состаноци и секако да имаат најмалку просечни перформанси при гејмиг за ПС5. Буџет кој што би извоил е до кај 250-300 евра.

Однапред ви благодарам за сугестиите.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
968
1.267
Скопје
Workaround решение за PS5. Доколку имаш Bluetooth на ТВ, поврзи ги така. А, микрофон ќе користиш од контролерот.
 

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
428
683
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Проблемот е што гејмам на монитор а на кој што немам опции за workaround нажалост :)
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
242
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Пробај ги тие од Анхоч, би требало да се океј. Во краен случај, биди претпазлив и само врати им ги доколку не ти работат.

Edit:
Кога го укуцав моделов, сфатив дка има уште едни 7p наменети за Playstation. Можно е овие што се од Анхоч да не работат.
 

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
428
683
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Пробај ги тие од Анхоч, би требало да се океј. Во краен случај, биди претпазлив и само врати им ги доколку не ти работат.

Edit:
Кога го укуцав моделов, сфатив дка има уште едни 7p наменети за Playstation. Можно е овие што се од Анхоч да не работат.
Ти благодарам на сугестијата. Ми кажаа дечките од салон дека сигурно ќе работеле. Ги чекам само да ги донесат па ако не правец назад
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.167
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно