• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка PS4 Pro

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
175
Прво проценка, па ќе оди на продажба PS 4 Pro со два Dualshock v2 контролери, кабел за струја и кабел за полнење на контролери (hdmi кабелот би го преискористил на друго место и не би го дал) и Nioh 2 физичка копија. Ја немам кутијата и истечена е гаранцијата. Не брмчи ни прегрева повеќе од нормалното. Софтверот треба да е најнов а доколку некој инсистира ќе го проверам точно. Го давам пошто дреме само и не сум го упалил подолго време (нажалост...). Не би се нафатил да го праќам по карго. Сонито се наоѓа во Карпош, Скопје. Ви благодарам на проценките однапред :) п.с. слики во моментов немам меѓутоа нема никакви видливи гребнатинки и физички оштетувања и по барање би сликнал и би ги аплоадирал.
 

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
253
163
Skopje
Прво проценка, па ќе оди на продажба PS 4 Pro со два Dualshock v2 контролери, кабел за струја и кабел за полнење на контролери (hdmi кабелот би го преискористил на друго место и не би го дал) и Nioh 2 физичка копија. Ја немам кутијата и истечена е гаранцијата. Не брмчи ни прегрева повеќе од нормалното. Софтверот треба да е најнов а доколку некој инсистира ќе го проверам точно. Го давам пошто дреме само и не сум го упалил подолго време (нажалост...). Не би се нафатил да го праќам по карго. Сонито се наоѓа во Карпош, Скопје. Ви благодарам на проценките однапред :) п.с. слики во моментов немам меѓутоа нема никакви видливи гребнатинки и физички оштетувања и по барање би сликнал и би ги аплоадирал.
18k
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
718
702
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Конзола - 12-13k
Контролери - 2 х 2к
Nioh 2 - 1k
Моја проценка ~ 16k - поради ситуацијата со PS5 и графичките карти.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,620
990
18500, поради ситуацијата со ПС5 и неможноста да се купи, како и недостапноста на ПС4 про моделот во земјава и негово укинување од страна на Сони.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
175
Фала на проценките. Се слагам околу форумџиската цена. Нека оди на продажба за 16.500 денари. На барање на @Saso PC го проверив софтверот и е 8.00. Колку што знам за овој софтвер сеуште не постои jailbreak. За секакви додатни информации, да не го отекуваме огласот, слободно пишете порака.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
175
Исто така имам и VR headset плус камера. Сум ги заборавил скроз. Одат и тие на продажба. Тие се добиени на поклон, врска неам колку им иде цената. Ако има некој поупатен нека даде проценка/предлог цена.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,306
1,389
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Камерчето 2500.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
175
PS VR комплетот предаден на @omegaRED . Со здравје да си се забавуваат децата. Пс4 про сеуште достапен.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
266
175
Пс4 про дадено на @Triology . Со здравје да си го игра. Може клуч.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,726
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно