1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ps4 controller за PC

Дискусија во форумот 'PC' започната од davor_gjurcinoski, 3 Јануари 2020.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  748
  685
  31 Мај 2011
  сигурно стискаш save profile горе? и во главниот таб дали ти е штиклирано link profile/id

  ЕДИТ - Ако играш на кабел, нешто што го занемарив, тогаш треба и да наместиш while charging - color, а не нормал
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
 3. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
  Стави црна и стисни save на профилот, ако сеуште свети отиди на првото поле и десно од gamepadot имаш color default (нешто така не сум на пц моментално) и одбери profile color.
   
 4. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Нормално, save па пробав да креирам и нов профил ама не се гаси пак

  IMG_20200128_004329.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 5. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Преку BT го користам, селектирано profile color, на rgb слајдерите се е тргнато на лево и оак свети IMG_20200128_004630.jpeg IMG_20200128_004654.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 6. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
  Пробај само одбери црна боја (преку профил или custom color) и кај мене свети бело ако ги повлечам слајдерите до крај.
   
 7. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Сега свети сосема слабо, ама пак свети

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 8. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
  Чудно, на повеќе контролери имам пробано само ставам црна боја и го гаси светлото скроз.
   
 9. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  150
  72
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Не сака никако, мислев steam дљ не прави проблем во позадина го исклучив и него и пак свети

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Има 2.0.6 верзија на DS4Windows, во случај да имате некоја античка верзија.
   
Слични теми
 1. vane44
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,844
 2. Enforcer_
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  777
 3. Enforcer_
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  717
 4. nikigo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  119
 5. Kaurex
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  422
Вчитување...

Сподели

Вчитување...