• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PS3 Super slim 12GB крак

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
822
398
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Здраво дечки,

Дали искочи некој едноставен начин за кракнување на последнава верзија PS3 Super slim 12 GB?
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
822
398
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Мислам за сите има. Провери во idc.com.mk?
Формално има еден програм HEN, ама инсталацијата на играта е долг процес и прашање е дали ќе проработи. Пред некоја година кога искочи и го пробував, душа ми вадеше и баталив. Се чудам како уште не го скапаа саглам по толку години и еве веќе втора генерација по него испаѓа.
Компаративно, Xbox 360 е ептен јузер френдли, симнуваш игра и ја обработуваш во програм, режеш и палиш.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,118
1,674
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
По која логика Xbox 360 е јузер френдли кога PS3 има softmod што подразбира софтверско инсталирање на exploit што се прави за 30мин.
Додека Xbox 360 има исклучиво hardmode флеш од типот JungleFlasher/JTAG/RGH кои захтеваат отварање на конзолата до плоча, искуство со лемење жици чипови, инсталирање програми на PC, копирање NAND флаш, DVD keys итн итн..
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,343
3,318
Скопје
www.gorast.com
По која логика Xbox 360 е јузер френдли кога PS3 има softmod што подразбира софтверско инсталирање на exploit што се прави за 30мин.
Додека Xbox 360 има исклучиво hardmode флеш од типот JungleFlasher/JTAG/RGH кои захтеваат отварање на конзолата до плоча, искуство со лемење жици чипови, инсталирање програми на PC, копирање NAND флаш, DVD keys итн итн..

Ваљда мислеше на УИ, но и пс има исто лесно уи.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,204
5,841
По која логика Xbox 360 е јузер френдли кога PS3 има softmod што подразбира софтверско инсталирање на exploit што се прави за 30мин.
Додека Xbox 360 има исклучиво hardmode флеш од типот JungleFlasher/JTAG/RGH кои захтеваат отварање на конзолата до плоча, искуство со лемење жици чипови, инсталирање програми на PC, копирање NAND флаш, DVD keys итн итн..

Хахах X360 cracks & user-friendly, само ние си знаеме од времето кога се режеше со специјални драјвови или се молиш да не ти скрати битен дел од играта. :ROFLMAO:
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,118
1,674
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Плус што има една добра количина Xbox 360E конзоли со Winchester boards, 2014 Manufacture Date мислам беа, кој не можат воопшто да се кракнат.
А за HEN имате Multiman!!!! побогу
Незнам колку сте ап ту дејт со ствариве али сега HEN со одредени лимитации работи слично како и стандарден CFW, барем што се оденсува за basic ствари како пуштање пиратски игри.
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
822
398
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Мене дефинитивно ми е поубаво еднаш хардверски да се залеми чип и си режам диск и палам, ко на PS2. Ама од PS3 донекаде, а со PS4 ептен се искомплицираа работите.
 

Ninezy4life

Intern
18 ноември 2018
1
1
Мене дефинитивно ми е поубаво еднаш хардверски да се залеми чип и си режам диск и палам, ко на PS2. Ама од PS3 донекаде, а со PS4 ептен се искомплицираа работите.
Има, но ако имаш само 12 ГБ интернал мемори тогаш џабе ти е чипот, ке немаш каде да ги инсталираш игрите...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,371
10,332
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
39479851.jpg
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
822
398
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,825
Членови
30,763
Најнов член
Filip88
На врв Дно