1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PS2 Проблем

Дискусија во форумот 'SONY' започната од BorisSapphire, 17 oктомври 2019.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  931
  634
  11 ноември 2015
  Машко
  Дали на некој му се има случено пс-то да му работи да го врти цд-то, да свети зелено а да нема слика на тв? Проверени се сите кабли се е во ред но нема слика.
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,669
  4,120
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Проба ли со друг кабел за во тв ?
   
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  931
  634
  11 ноември 2015
  Машко
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  931
  634
  11 ноември 2015
  Машко
  Со овие опции ми извади црна слика

  1. Down on the D-Pad

  2. X Button

  3. Down on the D-Pad

  4. Down on the D-Pad

  5. Down on the D-pad

  6. X Button

  7. Right on the D-pad

  8. X Button

  9. Circle Button
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,669
  4,120
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ако не можеш да се снајдеш со друг кабел намини да ти дадам оригинален да го пробаш, овоа со шифриве непозната наука ми е .
  Патем провери ги и конекторите кај што се уклучува кабелот.
   
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,553
  4,909
  18 Септември 2013
  Машко
  Каков кабел користиш треба да кажеш. Со composite (жута бананка) кабел 100% треба да работи.

  Ако користиш друг вид на кабел може да не работи ради сетинзите у видео секцијата. Ако е сетирано на Y Pb Pr нема да работи со RGB и обратно.
   

Сподели

Вчитување...