Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

PS 5 igri

Статус
Затворена за нови мислења.

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
510
Скопје

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.004
1.339
Скопје
Како некој што секојдневно прати цени на игри на US стор, македонски фејсбук групи, галерија и огласи, можам да кажам дека цениве ти се тотално нереални, и дупло од тоа што може да ги продадеш игриве. Првата е прилично нова и ретко се продава така да би идел со 3000-3500. Останатите се движат од 1500 до 2000. За малку повеќе од тоа што ја нудиш Miles Morales, се зима 365 дена Playstation Extra членство и се добиваат 300+ PS4/PS5 игри, вклучувајќи ја и Miles Morales.
 

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
510
Скопје
Ја прифаќам твојата сугестија, нов сум на пс5.

Околу цените, Хоризонт ја купив 5000 од мк продавница ја продавам 4000, спајдермен ја купив 3700 ја продавам 2700 нови неотпаковани. Не е тоа ферски?
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.004
1.339
Скопје
Од аспект на ферски, ферски е, ама овие игри идеа задолжително со секој PS5 купен од Галерија (импровизиран бандл) и пазарот е презаситен. Пробај си ја среќата.
 

Luca Toni

On your way to fame
18 септември 2015
247
510
Скопје
Spiderman miles morales - продадена надвор од форум
Ratched and clank - продадена надвор од форум

Останаа:
Horizont :Forbidden West - 3800
Sackboy A big adventure - 2500

Двете во пакет 5500
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.812
17.546
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Како некој што секојдневно прати цени на игри на US стор, македонски фејсбук групи, галерија и огласи, можам да кажам дека цениве ти се тотално нереални, и дупло од тоа што може да ги продадеш игриве. Првата е прилично нова и ретко се продава така да би идел со 3000-3500. Останатите се движат од 1500 до 2000. За малку повеќе од тоа што ја нудиш Miles Morales, се зима 365 дена Playstation Extra членство и се добиваат 300+ PS4/PS5 игри, вклучувајќи ја и Miles Morales.
Јас можам да кажам дека се нереални цените на оние шо ги даваат пошто-зашто. Инаку цените на @Luca Toni се сосема коректни. Ете спореди колку идат половни тие игри во странство.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.004
1.339
Скопје
Јас можам да кажам дека се нереални цените на оние шо ги даваат пошто-зашто. Инаку цените на @Luca Toni се сосема коректни. Ете спореди колку идат половни тие игри во странство.
Последниве се коректни.

-PS5 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales - 2700
-PS5 Sackboy: A Big Adventure - 3000
-PS5 Ratchet and Clank: Rift Apart - 3500

Овие не беа. Не верувам и во странство да идат волку затоа што пречесто се на 50% на нивните онлајн сторс. Хисторик дата има на: PlayStation Games Price Tracker — PS Deals in the official USA PlayStation Store. Rift Apart 3 месеци после release, 3ца различни ја продаваа за 2000, требаше да изберам кој ми е локациски најблиску. Е предноста на членот (ако е некоја предност) е што му се неотворени, а нивните беа еднаш свртени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.111
Мислења
974.657
Членови
35.410
Најнов член
Teodora2005
На врв Дно