1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Првиот агрегатор за Ит настани на Балканот

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од ivan1500, 22 Јануари 2015.

 1. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Здраво дечки, сакам да ви го представам мојот нов старт-ап. Идеата е unique барем на нашиве простори.

  Колку од вас сте пропуштиле некоја конференција, некој митап или слично?

  Целта на стартапот е сите events поврзани со технологија и ИТ да бидат на едно место. Сајтот не е ништо специјално ниту се трудиме да е, сакаме нешто многу едноставно што ќе заврши многу работа.

  На сајтот нема да има ads, и нема да биде монетизиран.

  Веќе од утре ќе почнеме да го полниме со ивенти сајтот.
  Истовремено сакам да им се заблагодарам и извинам на IT.com.mk за превзимање на пасус за Global Game Jam нормално ставивме дека од вас е текстот се надевам не се лутите.

  Сакам да слушнам критики, идеи и сугестии од вас.

  Линк до страната: www.bit-events.com

  Fb: www.facebook.com/balkanitevents
   
  Roncic, omegaRED и на alekcackko им се допаѓа ова.
 2. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,668
  2,656
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Events = Случувања
  Ads = Реклами
  Ивенти = случувања, збиднувања или новини

  Другото = Солидно
  Можам да придонесам со нативен Хрватски Јазик, ако треба превод.
   
  Necromancer, ivan1500 и на omegaRED им се допаѓа ова.
 3. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Фала за критиките малце непрофесионално што мешам сленгови и јазици ќе гледам следен пат да го средам поубаво, почитко и поразбирливо.

  Да една од главните работи што ќе бидат деновиве имплементирани е мултијазичност, во моментов гледам да имплементирам систем во чија зависност од која држава пристапуваат(по ip) - на тој јазик да си се вклучи страницата.

  Доколку би ни помогнал со превод ќе ти бидеме многу благодарни. Ќе бидеме во контакт.
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  304
  140
  20 Март 2013
  Машко
  зошто се мора да биде на Wordpress, е тоа не ми е јасно. Изгледот на страната ми нема фил дека е наменет за ИТ a уште помалце не за евенти. И трето, не ви ја сфакјам логиката да ги пуштате сајтовиве не довршени.

  Не треба да имплементираш некаков систем, тоа го има во WPML.

  Прашање - од каде ке црпите информации за евенти? или тоа се мануелно ке го правите?

  се на се ова е уште еден проект осуден на пропаст од сам старт, поради не професионален и не сериозен пристап на работата.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,393
  25,026
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Drupal like this

  1. Преводи обавезно.
  2. Соодвета тема обавезно.
  3. Содржина ногу обавезно.
  4. Кретивно лого не е обавезно.
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,254
  6,366
  27 Март 2014
  Drupal , ModX bi bilo mnogu podobar izbor od WP za vakov agregator na it vesti.
   

Сподели

Вчитување...