1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прва работа како самоук програмер

Дискусија во форумот 'Java' започната од K.Filip, 3 Март 2018.

Тагови:
 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,294
  917
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Имаш опција да се вработиш и преку талент програмата на Сивус Java Talent Program
  Оваа е веќе помината, ама има доста вакви програми планирани за нареден период.
   
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  695
  642
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Каде е ова?
   
 3. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  41
  72
  30 Март 2018
  Сите фирми би те примиле ако доволно знаеш. Додека некои бараат и диплома, ако покажеш доволно знаење сигурен сум дека би те примиле и без. Особено за некоја фронт-енд позиција. Знам милион дечки што излегле од ФИНКИ или ФИКТ и буквално незнаат што е поинтер, зарем мислиш дека тие вредат да бидат вработени некаде со предност према тебе или било кој самоук девелопер?

  Да поседував фирма, ќе вработував луѓе кои би ме импресионирале на интервју, без диплома, отколку некој просечен со диплома :)

  Поздрав!
   
  На NiceNaumoski и nanorocks им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...