• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Прв македонски фитнес портал

Статус
Затворена за нови мислења.

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.101
572
delicon.mk
Од 26 октомври во македонскиот веб простор стартуваше www.bidifit.com.mk – првиот домашен фитнес портал. Се работи за веб страница наменета за спортистите и рекреативците, но и за сите оние помалку активните кои се прашуваат зошто и како да почнат да вежбаат.
Прегледна и лесна за навигација, веб –страницата содржи статии, совети и упатства од експерти посветени на вежбањето и исхраната, вежби и планови креирани од врвни тренери и специјално прилагодени на индивидуалната физичка подготвеност, квалитетни справи и реквизити за фитнес.

Покрај овие содржини, на сајтот можете да најдете и голем број на видеа со правилниот начин на вежбање и најефективните вежби кои овозможуваат брз напредок и резултати за кус временски период.

За моментите на недостиг на мотивација, тимот на Биди Фит подготви и неколку видеа кои ќе Ви помогнат да останете во движење.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Good post и добар портал :bravo:
Така ќеиф ми се прави кога Македонија се развива во поглед на интернет порталите (да има портали за се и сешто..) одиме понатаму.. ;)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.488
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Стварно добра страница.
- ем справи за вежбање;
- ем совети;
- ем видеа;
Браво!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.789
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно