1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пруфинг тулс за ВОРД процесинг програма

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Ivanhoe, 10 Март 2019.

 1. Ivanhoe

  Ivanhoe
  Intern

  55
  30
  24 Јуни 2015
  Машко
  Прашање:

  Бидејќи ми е многу важно во мојата работа да имам пруфинг тулс (спел чек) на македонски јазик додека куцам, а лиценцата за МС ворд ми истече, а не сакам да „купам“ од замунда, дали некој од вас користел од фри програмиве како WPS Office, Libre Office и при тоа инсталирал профинг тулс за мак јазик или дали воопшто постои речник за таквите програми?
  Јас до сега што чепкав не најдов/не успеав.
  Ако не постои, како тоа да го направимe, да ургираме негде. ;)
  Фала поздрав.
   
 2. moongose

  moongose
  Practice makes perfect

  1,646
  1,832
  19 Јули 2013
  Hunspell има(ше) поддршка за македонски а со него работат OpenOffice и LibreOffice.
  Ѕирни и го и typo.
   
  На Ivanhoe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  212
  124
  10 Септември 2010
  Машко

Сподели

Вчитување...