• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

proxy

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Со proxy се крие твојата вистинска IP адреса ( земја, интернет провајдер и слични информации за тебе ), а се губи брзина на интернет ( тоа зависи од брзината на proxy-то)
Во основа ако е бесплатен прокси - не очекувај голема брзина
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Јас имам proxy дома на рутерот и си го користам за кеш на интернетот, имам околу 5GB кеш партиција на пренослив хард поврзан со рутерот и со тоа доста се штеди на проток.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,199
Членови
28,086
Најнов член
martinivs
На врв Дно