1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проверка на македонски домени

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Delicon, 29 Јануари 2010.

 1. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Само што завршив со една мала веб апликација за проверка на македонски домени.

  http://delicon.mk/domeni/

  Ме интересираат вашите мислења и предлози.
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Мене ми се допадна, и дизајнот и функционалноста.:bravo::bravo::bravo:
   
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,069
  3 Декември 2008
  Машко
  Delicon друже,прекрасно,едноставно,функционалност и дизајн минималистика.Се споени во едно совршено е.:bravo:
   
 4. James

  James
  Intern

  336
  13
  8 Јули 2008
  Навистина брзо едноставно и пред се функционално - Браво:bravoska:
   
 5. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  872
  854
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Супер изгледа, можеш и да ја оставиш како HTML скрипта, па секој да може да ја додаде апликацијава.
   
 6. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  odlicno izgleda i odlicno funkcionira ,kako sto kaza FiC DoGG ako sakas stavi ja skriptata pa moze nekoj ke ja iskoristi (ama kompletno sose bazata)
  :bravo::bravo:
   
 7. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  nice one :bravo:

  Ќе користи ова. Пред се` функционално.
   
 8. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Супер е, додуше дизајнот малце ме збуни си помислив еррор дека имаше некој :D
   
 9. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Што те асоцираше на ерор?
   
 10. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,013
  633
  3 Јули 2007
  Малку асоцира кога се отвара во Chrome :)


  Инаку :bravo: интересно. Само блокирај да не се проверува samo .mk, .com.mk ... ги јавува како слободни.
   
 11. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Не работи ко што треба ... ми вика biseri.com/net/org.mk се зафатени .) А само бисери.мк е зафатен
   
 12. burce

  burce
  Intern

  268
  38
  1 Април 2009
  Па, кај нас ако еден е зафатен, другите не можеш да ги регистрираш (освен ако не си сопственик на тој што е зафатен). Сега за .mk и .com.mk сум сигурен, не знам како се вклопуваат .net.mk и .org.mk, ама мислам дека е исто.
   
 13. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Јас гарантирам ако има регистрирано .com.mk нема шанси да ти го дадат .мк
   
 14. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Знам за тоа... но би требало чекерот да ти кажува кој е слободен, кој не ...
   
 15. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,624
  161
  11 Април 2007
  Машко
  Ми се допаѓа, многу подобро од она на марнет :)

  Инаку ги проверува и оние со запирка. Гледам проверува за недозволени карактери па додај ја и запирката.
   
 16. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Додадени се мали подобрувања во апликацијата благодарение на вашите коментари и коментарите преку Twitter.
  До апликацијата може да пристапите и преку http://0.mk/domeni доколку ви е полесно.

  Ако забележите некои грешки или имате некоја идеја, пишете. ;)
   
 17. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  :rolleyes:
   
 18. Misho

  Misho
  Intern

  109
  11
  20 Септември 2009
  Браво за целосната изработка. Вредело што си изгубил време. :)
   
 19. theurednik

  theurednik
  Sensei Модератор

  499
  133
  23 Февруари 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...