• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проверка дали IP/network е blacklisted

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Пред х време налетав на сајт кај што може да провериш дали мрежата ти е blacklsted. Сега да ме убиеш не можам да најдам кој е сајтот.

Ај ако знаете некој сајт кај што може да проверам дали мрежа (не IP, него мрежа) пр. x.y.z.0/24 е blacklisted.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,220
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно