Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Провајдер и начини за примање пари од е-услуги

jassum20

Intern
15 февруари 2014
114
40
Здраво,
сакам да започнам со давање на онлајн курсеви па ме интересира на кој начин можам да примам пари за услугата.
Во моментот немам свој сајт, па ме интересира дали за да интегрирам некој пејмент провајдер мора да имам сајт или постојат сервиси кои можи да ги користам преку кои корисниците ќе можат да ми плаќаат за курсевите? Дали провајдерот може да го поврзам со сметки како Wise и Payoneer за таму да ми стигнува приливот.
Значи сакам да имам форма за плаќање преку која корисниците ќе можат да платат преку нивна дебитна картичка.
Фала.
Доколку има ваква тема слободно затворете ја оваа.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.805
4.960
AFAIK, за нашите пејмент провајдери мораш да имаш фирма. За Revolut знам дека може да се направи плакање на сајтот (ама мораш да имаш странски документи да не ти ги блокнат парите со финти ако регистрираш) и не знам дали работи со Revolut Lite (пробал некој?)... Или со ова Request money from 50+ countries for free | Paysend Global Transfers ? Ама да не се големи провизиите...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.400
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно