• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Протест против промена на уставното име на Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Mala greska vo copy-paste mislev ova da go stavam ama koga si ne spien cela nok taka e!!Sorry!!!:)
Ova e vistinskoto:
Почитувани форумџии,

Од после синоќешната емисија до сега, имам примено повеќе од 1.200 мејла. За форумов сте сами свесни. Телефоните во Канал 5 звонеле до 8 часот наутро.

Луѓето сознаваат дека во врска со преговорите за името НАШИТЕ си го лажат народот. Не се виновни ниту Нимиц, ниту Сајрус Венс, ниту Бакојани, ниту грците... Не, не, виновни се нашите преговарачи и влади во последните 17 години.

Многумина во мејлите бараат реприза на емисијата, нови емисии со слични или исти соговорници...

Навистина ми е тешко да одговорам на сите. Едноставно технички немам доволно време.Затоа на овој начин прашувам:

Дали сакате (во следните неколку дена) да се собереме на митинг пред Владата?
Но, на митингот да немааат право да се прикачат политички партии и политичари. Односно само народот да си го искаже својот став? Организацијата и терминот ќе одат преку овој форум.

Ве молам, доколку сте за, многу е битно да на митингот има солиден број луѓе. Оти, ако има малку, сет мој труд и ваша поддршка за името ќе останат залудни.
Затоа, ве молам во своите постови да се пријавувате, за да се преброиме. Немора да е тоа со име и презиме, ама со согласност дека би дошле. На митингот би зборувала Мирка, и толку...
Да покажеме на Владата и Председателот дека имаме повеќе ум од нив.
Izvor:www.milenko.com.mk
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Па во право се. Јaс го поддржувам 100%. Само штетеа што не сум од Скопје да учествувам.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Cekajte be... pa neli ovoj protest pomina? Se oddrzuvase na plostad i posle nekoj gi odnesol pred grcka ambasada!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Cekajte be... pa neli ovoj protest pomina? Se oddrzuvase na plostad i posle nekoj gi odnesol pred grcka ambasada!
Да и попатно ја каменуваја амбасадата мислам. Но не заборавајте на правилникот
2. Национализам, сексизам или било каква друга дискриминација е строго забранета.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
М И Т И Н Г
СРЕДА 27.02.2008
19.00 часот

Пред Собрание на РМ - Скопје

Македонија. Македноски.
Македонец.
Само тоа прифаќаме.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Не е само промената на името, туку Нимиц сака да ни подвали да ја избришеме цела историја. Затоа да не се затрчуваме многу по името затоа што не е само името.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
И јас сум против било каква промена на името. По никоја цена па и по цена да не влеземе во НАТО.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
855,836
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно