• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Просечни брзини на интернетот во Македонија според SpeedTest.Net

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Според SpeedTest.Net, светски познатиот веб портал за мерење на интернет брзините и квалитетот на сообраќајот еве ги резултатите што ги добив за Македонија по градови:
Просечен Upload:Просечен Download:BTW Resen rulzz!!! :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
А за upload нема шанси никој со Ресен. :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
dobar e download-ot i vo kumanovo :D
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
263
114
Не заборавајте дека има Арачиново, а го нема Скопје.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #18

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ovie podatoci tocni li se ???
Резултатите се според SpeedTest.Net, светски познатиот веб портал за мерење на интернет брзина. Истиве резултати и сам можиш да ги добиеш ако селектираш Европа/Македонија/Град и сл. ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #19

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update: :rolleyes:
Еве ги новите статистики за интернетот по градови во Македонија според Speedtest.net:

Download


Upload
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,693
Мислења
848,766
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно