• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

propust na programerite na vmware pod linux okolina

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
pred mesec dena simnav vmware za linux ali pred dva tri dena pocna da mi odbrojuva deka imam uste nekolku dena za koristenje na vmware.
me mrzese da baram serial i mi tekna na starata dobra finta so menuvanje na datata i za cudo rabotese.
neznam dali ke raboti pod XP, pa ako nekoj proba neka pise.

btw malce cudno, koga ja smeniv datata pod linux, datata se smeni i pod XP.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно