• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пропаганда против CERN

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Луѓе, дајте да направиме една македонска пропаганда против CERN за да го уништи светот.
Некој нека направи петиција ONLINE против ова, да се направат флаери против ова и на флаерите да пишува линк до петицијата. Доволни се барем 5.000 луѓе да му докажат на 100, максимум 1000 заслепени научници дека човештвото е многу поскапоцено од лудите експерименти!!! Не можиме да си дозволиме да го ставиме човештвото на коцка за само еден луд експеримент!!!
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
brat premnogu se nerviras ... ne se sekiraj nema da ja unistat zemjata ... ova e samo zaplasuvanje ... novinarite preuvelicuvaat ...ispitano e toa vise nema da umreme ... a i da umreme gajle ti e site ke ideme nema samo ti :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
ама работата е за еден експеримент да нема иднина за младите, да запре засекогаш она што сите го знаеме (човештвото) и дарот кој господ ни го дал (земјата). Не вреди толку овај експеримент
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
i jas mislam deka ne vredi ali cudno mi e da znae cela javnost deka ke otide svetot u k**ac ... mora da e isprobani vise ednas

a da ne se desi cernobil vtori del ? ... na pogolemi razmeri :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,273
333
Брат, не се форсирај премногу.. Што ќе бидне-бидне. Живеј најдобро што можеш до средата.
Мене и веќе ми е смачено од животот...
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
@vlacki brat nemoj vakvi raboti :D ... smaceno od zivotot ? ... ima popametni resenija :D ... pistol u glava :D .... se zezam :D

brat furaj dodeka mozes ... nema da izumre covestvoto :D

a "Мене и веќе ми е смачено од животот..." se menja vednas stom se sretnes so nekoj golem problem pa ke se boris posle za zivot :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,273
333
Да, изгледа дека у вторник последен пат ќе ја видам личноста што ја сакам... ај... да не заборавам...

ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Добро луѓе ова сега веќе ми личи многу оф-топик.
Ајде вратете се на темата.
И поздрав!
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
662
669
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Nikoj ne e off topic, ednostavno nema mnogu luge da ja spodelat nepotrebnata panika so tebe.

BTW, i jas sum ZA ovoj eksperiment.

Pozdrav,
Dimitar
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Ајдее, излегоа првите последици на експериментов.:))

ама работата е за еден експеримент да нема иднина за младите, да запре засекогаш она што сите го знаеме (човештвото) и дарот кој господ ни го дал (земјата). Не вреди толку овај експеримент
Чекај сега, господ ни ја дал земјата? А, зошто воопшто е наменет експериментов.:LOL:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Дај тебе луѓе да не ни се вакви експерименти кај ке бидее

вечно ке си седиме на земја и ништо нема да знаеме
ај ние ке преживееме некако
а мислите ли на поколенија
кога ке биде 10+ милијарди жители
кај ке живеат
мора да се мисли и на иднина

е сега се е ризик
али без ризик нема ништо
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
И јас сум за експериментов, ако идеме сите идеме... битно нема да биде сами... и таму ке има можда IT форум.. :D:D:LOL:
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
928
907
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
daj be covece ne zafrkavaj
da sedevme so skrsteni race i da cekavme "gospod" da ni kaze uste ke bevme u kamenoto vreme.
Eksperimenti se potrebni za ponatamosen razvoj na covekot. Nikad ne treba da sme zadovolni so toa sto go imame ako ima moznost za nesto podobro.
Na discavery channel sloganot e epten pogoden
"Question everything"

PS
i 500 milioni glasovi da dobies na peticijata nema da gi spreci da go napravat toa so go imaat naumeno, a ne pa 5000.
 

parabellum

Intern
2 мај 2007
60
2
Луѓе, дајте да направиме една македонска пропаганда против CERN за да го уништи светот.
Некој нека направи петиција ONLINE против ова, да се направат флаери против ова и на флаерите да пишува линк до петицијата. Доволни се барем 5.000 луѓе да му докажат на 100, максимум 1000 заслепени научници дека човештвото е многу поскапоцено од лудите експерименти!!! Не можиме да си дозволиме да го ставиме човештвото на коцка за само еден луд експеримент!!!
Стефан, не се научниците тие што незнаат што прават туку новинарите кои пишуваат глупости. Слушнале нешто дека црните дупки се опасни ама не разбрале точно што е црна дупка па сеа го користат експериментот да продадат поголем тираж. Рилекс и фри јор мајнд :)
 

lizardlabs

Intern
23 август 2007
58
1
Moze posle eksperimentot vremeto ke pocne da odi nanazad i ke staneme pomladi i mesto najnoviot Core Quad ke si go kupam najnoviot Commodore 64
 
17 февруари 2008
193
2
Стефан, не се научниците тие што незнаат што прават туку новинарите кои пишуваат глупости. Слушнале нешто дека црните дупки се опасни ама не разбрале точно што е црна дупка па сеа го користат експериментот да продадат поголем тираж. Рилекс и фри јор мајнд :)
Мислам дека си во право.Новинариве слушнале нешто ама не дослушнале и сеа ајдее ке пишуваме "крајот на светот". Ние можеме што сакаме да мислиме и веруваме. Научнициве вероватно знаат што прават и знаат за што се зафаќаат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,851
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно