1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Промовирање на нова апликација

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од DimitarReloaded, 31 Март 2014.

 1. DimitarReloaded

  DimitarReloaded
  Intern

  1
  1
  31 Март 2014
  Машко
  Неодамна развив нова апликација и ја објавив на google play i na amazon appstore.
  Апликацијата се вика Smart Booster и моментално има околу 40000 спуштања, пробав да ја рекламирам со помош на admob.com ама не без задоволен од резултатот, па сакам да ми дадете некои предлози кој е најдобриот метод за рекламирање на апликации?

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tools.smartbooster
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  140
  20 Март 2013
  Машко

  Код:
  [URL]http://www.hongkiat.com/blog/mobile-app-monetizing-networks/[/URL]
  зошто ништо? објасни малце повеќе... немаше ни еден клик од тие 4к?
   

Сподели

Вчитување...