• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Промовирај

 • Ја почнал/а темата
 • #1
26 декември 2007
18
0
Промовирајте(рекламирајте) ја вашата веб страна бесплатно!Треба само да се регистрирате(бесплатно).На емаил адресата која ќе ја пишете при регистрацијата,ќе ви стигне порака со линк за активирање на вашиот профил,треба да го активирате и да ја рекламирате вашата веб страна во соодветниот подфорумКонтакт: [email protected]

www.promoviraj.forumotion.com (www.promoviraj.tk)
 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Браво бе, уше само да си регистрирате озбилен домен и озбилен хост пакет и озбилно да се "промовирате" ...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3
26 декември 2007
18
0
E за домеин уште 20 дена за да истече рокот од 30 дена за купување на домеин...Такви се правилата на овој хостинг(провајдер..Незнма како да го кажам:D) треба да поминат 30 дена па да си купиш домеин...А за озбилно промовирање.се пробува.јас го промовирам на неколку форуми ...трга работава добро е:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5
26 декември 2007
18
0
Јас мислам дека не е спам.Бидејќи форумот дозволува рекламирање на други веб страни.+ прв македонски форум е за промовирање :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
А како всушност оди промовирањето? Малку не ми е јасно :)

Оставам линк на вашиот форум, после вие го спамирате вашиот форум насекаде и луѓето ја гледаат мојата реклама?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9
26 декември 2007
18
0
Ставаш линк на промовирај.А ова не е спам!Сите други форуми (од познатите) не ја сметаа мојата промоција за спам
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Ставаш линк на промовирај.А ова не е спам!Сите други форуми (од познатите) не ја сметаа мојата промоција за спам
Само затоа што другите "поголеми" форуми немаат јасна дефиниција за тоа што е, а што не е спам не значи дека не е. :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
nema da komentiram dali e spam ili ne e

samo vlozete malku trug i sredstva vo toa
ke vi se isplati
pa podocna ke mozete i da naplakate za reklama

a za do togas ke vi treba dobra organicazija
i da pocnete da gradite dobra reputacija
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12
26 декември 2007
18
0
Фала за советот.Почнуваме брзо да се промовираме.300 посетители во просек идат дневно а форумот е стар само нецела 1 недела
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16
26 декември 2007
18
0
Јас оставам секакви реклами да ставаат...Не си свесен како ме уплаши кога прочитав хакнат форумот ( си мислев дека промовирај е хакнат ):lut2: :)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
hh, сега за сега си добар. али немој да поставуваш такви содржини како другиот форум, бидејќи ќе ги испровоцираш black-hatчињата :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно