• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Промоција на Електронскиот систем за Јавни набавки на Република Македонија - БИДЕТЕ ДЕЛ ОД Е-Општест

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
Владата на Република Македонија, Бирото за јавни набавки со поддршка на УСАИД Проектот за Е-Влада, како и со логистичка поддршка на Стопанската комора на Македонија, оргаизираат еднодневен бесплатен семинар за Електронските јавни набавки.
Новиот Електронски систем за јавни набавки, ќе можат во целост да го запознаат, во начинот на пријавување и потребниот дигитален сертификат, за да можат да учествуваат на Јавните набавки како понудувачи.

Семинарот е еднодневен, и ќе се одржи на два пати, на 26 февруари со почеток во 12 часот, и на 27 февруари 2008 година, со почеток во 9 часот, во просториите на Стопанската комора на Македонија, на 5 кат.

Според Вашиот интерес можете да се пријавите на еден од овие два термини. Сите заинтересирани фирми можат да се пријават за учество на Презентацијата на ЕСЈН, до контакт лицето Елена Стаматоска, на Е-mail: elena at eGov.org.mk.

Прилог документи:
Што е Дигитален сертификат?
Инфо за ЕСЈН - Електронски Систем за Јавни Набавки
Информативен материјал за бесплатна регистрација за тендер
Прирачник за ЕСЈН
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Mi se svigja trendov na kompjuterizacija i sve toa, samo da ne ispadne mnogu izbrzan i nekakvlitetno zavrshen :)

Za ova mora kako firma da se prijavish?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.269
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно