Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Промоции, Discount, SOLD, Garage Sale, Outlet

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
парче 4860

UniFi UAP AC Lite - 5 pack
Цена: 24,300 денари

Елегантен и компактен дизајн со двојна фреквенциска покриеност (2.4GHz и 5GHz) и гигабитни брзини

https://www.facebook.com/najbrzo.mk/photos/a.222728691939344/574430956769114/?type=3&theater

Имајте наум само дека овие доаѓаат без power injector и треба да си го докупиш per AP, и мислам дека е околу 20тина евра еден.

Question:
Does the ap still support poe? the package just doesn't come with the poe injector correct?
Answer:
That is correct. They no longer come with the injectors but do support PoE. Be careful as they are 24v as opposed to the more common 48v.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.303
6.423
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
За прв пат сега од Сет научив дека имало и летен Black Friday, наречен Red Friday. Дали си измислуваат нешто или ова стварно постои низ светот не знам, ама по тој повод имаат некои попусти.

Annotation 2020-08-12 174517.jpg
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.839
5.815
Skopje
За прв пат сега од Сет научив дека имало и летен Black Friday, наречен Red Friday. Дали си измислуваат нешто или ова стварно постои низ светот не знам, ама по тој повод имаат некои попусти.

Погледнете го атачментот 90062
Попустите во Сетек се како во Нептун, смешно висока цена со ненормален попуст за да се лаже народот. И постојано истите бројки...
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.743
1.587
Скопје
попустите се наменски .. да неможеш да си искористиш кешбек кредитот што враќаат 3% .. пошто кога го користиш се рачуна редовна цена. затоа 90% им е се на попуст цело време (нели попустот е најчесто редовната цена)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.303
6.423
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
А кај нив секоја недела е нешто попуст.

Компјутер склопував од кај нив пред 30-тина дена, имаа попусти наречени "Сетек Денови". Па после одма штом заврши тоа имаа пак попусти наречени "Летна Шема Cool Цена!". А сега веднаш после тоа го имаат овој Red Friday :)
 

Diablo

Gaining Experience
5 ноември 2014
63
129
Има еден друг проблем со Сетек. Имено законски е ограничено зимањето преку Синдикат на рати до 60000 денари, но овие од Сетек некако прават дубари и повторно го укинале ограничувњето.
Се разбира на луѓето им продаваат по тие редовни цени кои се по 20-30% повисоки.

Право е на сет како сака да го дере народот, но мислам дека за ограничувањето од 60000 денари го кршат тешко законот. Нека ме поправи некој кој го знае законот по која кривична точка го кршат истиот
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1.614
2.537
Компјутер склопував од кај нив пред 30-тина дена, имаа попусти наречени "Сетек Денови". Па после одма штом заврши тоа имаа пак попусти наречени "Летна Шема Cool Цена!". А сега веднаш после тоа го имаат овој Red Friday :)

Обично на тој попуст што им е пред нова година знаат да имаат вистински попуст на одредени производи (претежно хардвер).
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
Има еден друг проблем со Сетек. Имено законски е ограничено зимањето преку Синдикат на рати до 60000 денари, но овие од Сетек некако прават дубари и повторно го укинале ограничувњето.
Се разбира на луѓето им продаваат по тие редовни цени кои се по 20-30% повисоки.

Право е на сет како сака да го дере народот, но мислам дека за ограничувањето од 60000 денари го кршат тешко законот. Нека ме поправи некој кој го знае законот по која кривична точка го кршат истиот
Да те поправам/информирам за една работа.
Од каде и да сакаш да земеш на рати сума над 60.000 денари, МОРА да бидеш проверен во МКБ (Македонско Кредитно Биро). Ако ти е чисто МКБ то, тогаш нема да имаш проблем да земеш роба од било каде. Законот дозволува ако си вработен во државно да имаш задршка на плата до 50%, во приватни фирми до 40% задолжување.
 

Diablo

Gaining Experience
5 ноември 2014
63
129
Да те поправам/информирам за една работа.
Од каде и да сакаш да земеш на рати сума над 60.000 денари, МОРА да бидеш проверен во МКБ (Македонско Кредитно Биро). Ако ти е чисто МКБ то, тогаш нема да имаш проблем да земеш роба од било каде. Законот дозволува ако си вработен во државно да имаш задршка на плата до 50%, во приватни фирми до 40% задолжување.

За Синдикално со писмо мислев. Ова знам дека едно време немаше ограничување. Потоа воведоа ограничување до 60000 денари секаде. И мислам дека сеуште е активно ова ограничување. Многу е лошо ако е укинато ова. Многу луѓе ќе заглават.
Баш ме интересира некој што е администрација да пише.

Јас до неодамна читав дека е ограничено на 60000 денари. Добро би било и Сетек да се јави и да каже. Знаеме дека едно време беа присутни тука.
 

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
92
142
Дали се очекуваат некакви попусти за 11.11
Или пак како попустиве што немаат попуст :sleep:
Конкретно за купување мобилен ?
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.303
6.423
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Темава е за попусти во нашите продавници, 11.11 нас не ни значи ништо, или сега и кинески празници ќе прославуваме?
 

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
92
142
Темава е за попусти во нашите продавници, 11.11 нас не ни значи ништо, или сега и кинески празници ќе прославуваме?

Од толку празници и попусти почнав да трокирам :rolleyes:
Фала на исправката
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.004
1.339
Скопје
.
df0d270a54100ca1b66276c1c1da2782.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.416
9.315
Наводно го нуделе, а немале веќе на залиха. Малку и чуден е попустот, не сум видел досега Епл производ да паѓа толку - или ги продаваат со макс 20--30% попуст или одат во архива заради новите.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.303
6.423
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.414
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
Не разбирам, на банерот пишува „почнувајќи од 20 ноември“ а веќе го немаат на залиха? Денес е 18-ти.

Сега го купуваш и со оваа цена веројатно го добиваш стандардниот шипинг од 4-5 месеци. (Ако во меѓувреме не ви стигнало)
 

negoznam

Intern
8 ноември 2010
13
11
Скопје
negoznam's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 3600 @ 4.2GHz + Noctua NH-D15S
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus Elite
Storage
Samsung 970 Evo Plus 250GB + 1TB Samsung 980 + 1TB WD Green
PSU
EVGA superNOVA 1000 G3
RAM
4x8GB Kingston HypeX Predator CL16 @ 3200MHz
Video card
MSI 3080 Suprim X 10GB
Case
LANCOOL II Mesh Performance
Mouse
Logitech MX Mater 3
Keyboard
Keychron K4 V2
Audio
Helium 400BT
Monitor
Lg 35WN75C + Samusng LF24T35
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно