1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Промоции, Discount, SOLD, Garage Sale, Outlet

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Fatal1ty_, 28 Август 2013.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Во оваа тема поставувајте информации и линкови од билокакви попусти распордажби и слично, на хардвер и и се останато од IT во нашите продавници.

  За почеток poljakot навави дека има пoпусти во TNT

  Доколку имате информации и за други места споделувајте.
   
  На Primology, StalkeR, Borsa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,829
  24,952
  4 Септември 2008
  Oдлична идеја....

  Баш ме интересира дали сеуште се наоѓа по некој Разер маус во ТНТ, најдобро би било да се јавам.
   
 3. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,706
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Borsa, psyside и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  AMC имаат 15% попуст уше неколку дена

  [​IMG]
   
  На aleksuperior му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,829
  2,974
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 7. brzi

  brzi
  Gaining Experience

  222
  111
  18 Април 2007
  Ха во Нико принтерот Самсунг МЛ2525 на распродажба е 4790, во АМЦ го зедов за 3000 и не беше на распродажба пред повеќе од пола година..
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,829
  24,952
  4 Септември 2008
 9. genius

  genius
  Gaining Experience

  359
  237
  6 ноември 2007
 10. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  310
  241
  26 Септември 2007
  Машко
  едно време ( сега ниту ги следам ) продаваа-нудеа на ценовник графички кои беа стари 4-5 години ( како сега да продаваш 9800гт) за 12000 ден , хехехех НИКО НИКО , не се за во оваа тема :)
   
 11. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  552
  345
  26 Февруари 2012
  Машко
  Единствено нешто што мислам дека вреди (мислам на НИКО) од целата нивна распродажба е маусов http://www.niko.com.mk/index.php?op...id=1019&virtuemart_category_id=174&Itemid=110 од гледна точка на издржливост, го имам веќе 3-4 години и сито и решето помина, а околу цената дали вреди не знам, ама ласер маус и very reliable...
   
  На genius му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  153
  11 Септември 2011
  Машко
  Понудава трае од 02.09 - 30.09.2013
  Untitled.jpg
  сум за купување на тв, но не можам да се одлучам дали да биде оваа понуда за 47“ или да си ја земам плазмава
   
 13. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  687
  912
  6 Декември 2012
  Машко
  Не е на тема постот, ама мое мислење е дека плазмата е (ОГАН) најдобар избор, не можеш да ги споредиш со лцд-то.
   
  На Bane му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  125
  97
  28 Јули 2011
  Обавезно плазмата, ич нема шо да се мислеш....и после чекаме рецензија...
   
 15. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,295
  2,565
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Во СЕТ има некоја акција Back to School. Не знам за другите производи, јас кога го купував хард дискот ги видов Asus ноутбуците X501 и X401 со B830 Celeron и 4GB RAM, лиценциран Windows 8 за 12.990. Таман се погоди за ќерката на колегата, кој ми спомна дека му се расипал стариот, па си зема еден ваков. Супер е, поготово за таа цена.
   
 16. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,332
  1,450
  25 Март 2013
  Машко
  Исто во Сет имаат 40 инчен full hd 100Hz clear motion Thompson за 20 000 денари. Само не знам колку е квалитетен
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,829
  24,952
  4 Септември 2008

  За 20.000 40', сигурно е од хај енд класата :D
   
  SaleSk, Dinamit, Alucard и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,332
  1,450
  25 Март 2013
  Машко
  Кој го знае, знам еден член рецензираше еден томсон телевизор на форумов и беше задоволен. Како и да е со падот на цените на 4к телевизори треба веќе да паднат и цените на фул хд
   
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Јас ја правев рецензијата на 32 инчниот модел, кој чинеше околу 21-22 иљади. и за тие пари нудеше навистина многу, од квалтет на слика до интерфејс. Е сеа не би знаел да кажам колку се издржливи, бидејќи го имав само недела дена.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Цените на сет се луди , испод набавна како незнам. Моментално имаат најдобри цени и ако продолжат вака или ке си го е.. својот бизнис или ке го еб... на некоја друга фирма. А кој се томсон тв?? Колку што знам томсон не произведува 20 год тв, сигурно како грундиг и хитачи само името е.
   
 21. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Лимитед едишн.... :D
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  2,922
  3,273
  18 Април 2007
 23. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  310
  286
  31 Јули 2011
  Машко
  На ФБ, Анхоч пуштија пост дека имаат намаление на таблетите. Промоцијата им трае до сабота.
   
 24. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  125
  97
  28 Јули 2011
  На Alucard и smole им се допаѓа ова.
 25. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,628
  1,271
  13 Август 2009
  Машко
Слични теми
 1. dangthe
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,217
 2. uradi_sam
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,106
 3. marv

  Проценка Garage Sale

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,472
 4. kire_33

  Проценка Garage sale !

  kire_33, 9 Јуни 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,804
 5. Енџру
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  312
Вчитување...

Сподели

Вчитување...