• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Променет Дисплеј - Apple

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
66
57
www.youtube.com
Имам Iphone 11 му беше пукнат екранот и го сменив екранот комплет во Мобиликс - Хаос од Мобилара никад повеќе ..
Сега имам проблем после промената некаде 3 -4 недели телефонот не фаќа убаво десна страна , некакво решение некој да се занимава со сервис пошто Дисплејот е нов не е никаде оштетен некој да може да го сервисира што стварно ќе го дотера . Пишете овде или во приватна сеедно фала ви многу.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.355
4.043
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
за најсигурно, и кај шо знајш дека ќе добиеш нов оригинален дисплеј, е iStyle. само шо таму е поскапо него мобеликс или ледиком.
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
66
57
www.youtube.com
Пошто сум нов користник на Apple производи е сеа дали има врска и Update на Software
можно ли е да е до тоа или ?
за најсигурно, и кај шо знајш дека ќе добиеш нов оригинален дисплеј, е iStyle. само шо таму е поскапо него мобеликс или ледиком.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.355
4.043
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
то шои не фаќа дисплејот на некои места нема врска со апдејт на софтверот. прашај си во ајстајл колку ќе те кошта (тие се застапници за епл за македонија), ма да знајш, е поскапо таму.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.718
4.649
Скопје
А да се вратиш и да го рекламираш во Мобеликс? Прво тоа форсирај, тукушто си платил промена, сега поскапа пак во iStyle ќе те чини.

Друга опција, да најдеш некој заклучен ајфон 11ка, па да го купиш за делови (дисплеј, па и други работи).
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
66
57
www.youtube.com
А да се вратиш и да го рекламираш во Мобеликс? Прво тоа форсирај, тукушто си платил промена, сега поскапа пак во iStyle ќе те чини.

Друга опција, да најдеш некој заклучен ајфон 11ка, па да го купиш за делови (дисплеј, па и други работи).
Нема не прифатија бев 3 пати ама како викат очи ти гледале срце ти плакало за друг пат АКЛ во глава и така не е исто 5500 и 15000 има разлика секако :)
Фала на одговорите може клуч на темата решение IStyle
 

CloudConnected

Gaining Experience
18 февруари 2016
67
65
Скопје
Мачка во вреќа е non-OEM дисплеј. Не ги фаќа закон мобеликс, а во ајстајл дисплеј ќе те кошта 15к, трократно повеќе..


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Колку што разбрав, со неоригинален дисплеј постои можност да се случи дисплејот да не профункционира како што треба, ама сепак поголема е веројатноста сѐ да помине во најдобар ред, во поголем дел од случаите?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.888
Мислења
912.253
Членови
32.609
Огласи
837
Најнов член
chapeth14
На врв Дно