Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Променет Дисплеј - Apple

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
87
75
www.youtube.com
Имам Iphone 11 му беше пукнат екранот и го сменив екранот комплет во Мобиликс - Хаос од Мобилара никад повеќе ..
Сега имам проблем после промената некаде 3 -4 недели телефонот не фаќа убаво десна страна , некакво решение некој да се занимава со сервис пошто Дисплејот е нов не е никаде оштетен некој да може да го сервисира што стварно ќе го дотера . Пишете овде или во приватна сеедно фала ви многу.
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
87
75
www.youtube.com
Пошто сум нов користник на Apple производи е сеа дали има врска и Update на Software
можно ли е да е до тоа или ?
за најсигурно, и кај шо знајш дека ќе добиеш нов оригинален дисплеј, е iStyle. само шо таму е поскапо него мобеликс или ледиком.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.651
4.651
Писти Охту
то шои не фаќа дисплејот на некои места нема врска со апдејт на софтверот. прашај си во ајстајл колку ќе те кошта (тие се застапници за епл за македонија), ма да знајш, е поскапо таму.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.018
5.221
Скопје
А да се вратиш и да го рекламираш во Мобеликс? Прво тоа форсирај, тукушто си платил промена, сега поскапа пак во iStyle ќе те чини.

Друга опција, да најдеш некој заклучен ајфон 11ка, па да го купиш за делови (дисплеј, па и други работи).
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
87
75
www.youtube.com
А да се вратиш и да го рекламираш во Мобеликс? Прво тоа форсирај, тукушто си платил промена, сега поскапа пак во iStyle ќе те чини.

Друга опција, да најдеш некој заклучен ајфон 11ка, па да го купиш за делови (дисплеј, па и други работи).
Нема не прифатија бев 3 пати ама како викат очи ти гледале срце ти плакало за друг пат АКЛ во глава и така не е исто 5500 и 15000 има разлика секако :)
Фала на одговорите може клуч на темата решение IStyle
 

CloudConnected

Gaining Experience
18 февруари 2016
128
118
Скопје
Мачка во вреќа е non-OEM дисплеј. Не ги фаќа закон мобеликс, а во ајстајл дисплеј ќе те кошта 15к, трократно повеќе..


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Колку што разбрав, со неоригинален дисплеј постои можност да се случи дисплејот да не профункционира како што треба, ама сепак поголема е веројатноста сѐ да помине во најдобар ред, во поголем дел од случаите?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.238
Мислења
977.194
Членови
35.549
Најнов член
romejonas01
На врв Дно