• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Промена на конектри на матична

  • Ја почнал/а темата
  • #1
17 октомври 2016
1
0
Имам прашање за дали има некое место во Скопје кое знаете да прави Micro Soldering. Потребно ми е затоа што имам 2 конектори од матична плоча на iPod Classic кои треба да се заменат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,519
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно