• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Пролетна распродажба на разни работи и ситници

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Ги продавам следниве работи :

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 500 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 500 денари парче на сликата можете да видите дека имам 2 такви исти.

BlueTooth Слушалка некористена неодпакувана = 1000 денари повеќе инфо за истата на = Vox 55 Bluetooth Headset - Tellur

BlueTooth звучник = 400 денари.

UTP Кабел 305 метри = 6000 денари.

HDMI Кабли на големо и мало = На парче 100 денари, а кога би купиле 20 или повеќе по 50 денари.

Хард Диск 750GB + Ugreen Hard Drive Enclosure Комплет = 1200 денари | повеќе инфо за хард дискот на https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-black-mobile-sata-hdd#WD2500LPLX

Кабел за поврзување на двд читач/режач + хард диск кој е изваден од dreambox 8000 hd = 300 денари.

Cooler Master MasterGel Maker Thermal Paste = Користенa само еднашка потрошени се 4 точки колку да не изгоре процесор и графичка = 300 денари

MasterGel Maker | Cooler Master

Сликите што ги гледате се од работите кои ги купувате.
Во врска со сликата од ХДМИ кабелот да знаете дека добивате или таков ист како на сликата
или некој друг кабел кој е 1000% функционален.

20200205_182627.jpg 20200205_182651.jpg 20200401_152931.jpg 20200401_155832.jpg 20200403_164355.jpg 20200403_164741.jpg 20200403_164843.jpg 20200403_164904.jpg 20200403_165019.jpg B1.jpg B2.jpg bobine-cable-reseau-utp-categorie-5e-general-cable-305m.jpg 20200403_171912.jpg 20200403_171900.jpg

Целата поента на овој оглас е да се продадат сите работи дали во некоја комбинација дали на парче или пак како цел пакет т.е комплет се што гледате на огласот.
Ако имате некоја понуда или ако си склопите некое пакетче пишете приватна порака цена која мислите и ако ми одговара ќе се договориме ако не здравје.
Доколку мислите дека цените кои се ставени се прескапи слободно пишете ми приватна порака ќе се поправам т.е ажурирам цените соодветно.

Контакт : +38975651213 или пишете приватна порака.

Подигање на работите се вршат кај мене пред зграда доле или после 2 чаши жолта ракија
и добра дезинфекција може и кај мене дома.

По карго праќам само ако се најде некој кој ќе купи повеќе работи од еднаш
за една ситна работа или кабелче не се влечам по карго да се замарам.

За сите работи кои се продаваат давам гаранција од мене дека работат.
Така да ако некој кабел или било што кога би земале од мене ако не функционира или имате било каков проблем со него парите ги враќам назад без никаков проблем.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Хард Диск 750GB + Ugreen Hard Drive Enclosure Комплет = Продаден на @RoninMK или кој и да е :)

Упдејт на цени :

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 400 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 400 денари парче на сликата можете да видите дека имам 2 такви исти.

BlueTooth Слушалка некористена неодпакувана = 900 денари

BlueTooth звучник = 300 денари

UTP Кабел 305 метри = 5500 денари

Кабел за поврзување на двд читач/режач + хард диск кој е изваден од dreambox 8000 hd = 200 денари

Cooler Master MasterGel Maker Thermal Paste = 250 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
BlueTooth Слушалка и Cooler Master MasterGel Maker Thermal Paste = Продадени на @Serko создравје да си ги користи.

Останати работи со уште некој денар намалени цени :

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 300 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 300 денари парче на сликата можете да видите дека имам 2 такви исти.

BlueTooth звучник = 200 денари

UTP Кабел 305 метри = 4500 денари

Кабел за поврзување на двд читач/режач + хард диск кој е изваден од dreambox 8000 hd = 200 денари

HDMI Кабли на големо и мало = На парче 100 денари, а кога би купиле 20 или повеќе по 50 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
UTP Кабел 305 метри = 4000 денари = продаден на @dashbog создравје да си го користи.
За тие кои сакаат по цена од 4000 денари 305м утп кабел можно е по нарачка да им набавам нека пишат приватна порака.

Останати работи со мало намаливање на цени :

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 300 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 300 денари парче на сликата можете да видите дека имам 2 , а двете 500 денари.

BlueTooth звучник = 150 денари

Кабел за поврзување на двд читач/режач + хард диск кој е изваден од dreambox 8000 hd = 100 денари

HDMI Кабли на големо и мало = На парче 100 денари, а кога би купиле 20 или повеќе по 50 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Кабел за поврзување на двд читач/режач + хард диск кој е изваден од dreambox 8000 hd = 100 денари = Продаден на @Enis-Phantom

Останато за продавање :

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 300 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 300 денари парче на сликата можете да видите дека имам 2 , а двете 500 денари.

BlueTooth звучник = 150 денари

HDMI Кабли на големо и мало = На парче 100 денари, а кога би купиле 20 или повеќе по 50 денари.

Воедно додавам уште еден котур UTP 305 метри кабел = цена 4500 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
BlueTooth звучник продаден на @Alucard со здравје да си го слуша.

Останати работи :

Кабел LAN/Мрежен Cat5e UTP 305 метри кабел = цена 4500 денари

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 300 денари

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 250 денари едно на сликата се гледа дека имам 2 такви исти усб модеми.

HDMI Кабли на големо и мало = На парче 100 денари, а кога би купиле 20 или повеќе по 50 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Додавам други ситници кои не ми требаат или седат под кревет од кабли,адаптери и многу други работи кои на некој можеби би му се нашле.

Кабел LAN/Мрежен Cat5e UTP 305 метри кабел = цена 4000 денари

Silicon Cover Note 10 или Note 10 = 300 денари станува збор за оригинал маска купена од телеком која кошта 1060 денари и воедно и е сеуште во фабричко пакување и неодпакувана.

HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model : e3131h-2 = 250 денари едно на сликата се гледа дека имам 2 такви исти усб модема, но доколку ги земете двата заедно цената е 400 денари

2 Фолии заштитни за самсунг с10е = 100 денари

USB Wireless стикови = TL-WN823N | 300Mbps Mini Wireless N USB Adapter | TP-Link = имам 3 комада од кое 2 се достапни одма третото треба да го најдам цена 300 денари едно.

UV ламба или како и да ја наречете која ја добив кога купив WhitestoneDome сталко заштитно за ноте 8 = 150 денари работи без никаков проблем.

УСБ стик радио фм и воедно може да се стави микро сд картица = 200 денари.

Дисплеј порт то ХДМИ адаптер = Бидејќи @Pane24 ми го даде за тест и дека не му требало и не ми побара пари така исто и јас ќе го дадам на кој му треба нека дојде нека си го земе.

УСБ Ц То УСБ кабелче 10цм = 100 денари

УСБ ц то УСБ адаптерче = 100 денари

ВГА Кабел оригинал самсунг ми дојде со еден телевизор кој го купив пред 10 години = 150 денари.

ТЕМ Словенски пали гаси за сијалица и воедно за струја штеќер = 150 денари парче исти вакви нови се по 300 денари парче ако сум грешка и поефтиниле нека ме поправи некој.

УСБ то 3 пин аудио кабел кој го користев за Ipod Shuffle тестирано е и работи го полни и синхронизира на пц = 100 денари.

Стартеч Аудио адаптер сплитер = 300 денари

Стартеч ектензионен 2 метарски кабел = 300 денари.

Кутија во која ставате 3 батерии 1.5в и добивате како адаптер 4.5в = 150 денари.

Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел угреен = 500 денари.

Дисплеј порт то дисплеј порт кабел БЕЛКИН Belkin Display Port Audio Video Cable = користен е 1 месец должина му е 3метри цена 1200 денари.

УСБ то УСБ женско екстензионен кабел 2 или 3 метри должина му беше мислам = 100 денари

УСБ то УСБ женско екстензионен кабел 1 метри = 100 денари.

Адаптер за струја кој прави од еден два излеза = 150 денари.

Некои работи кои се сликани, а за нив нема цени тие рачунајте ги дека ги добивате како поклон, и воедно кога некој би ги земал сите ситнурии комплет има простор во цените.

Слики од работите кои се нови и додадени сега, а другите слики ги имате погоре од другите работи кои не се продадени.

20200813-103854
20200813-104020
20200813-104042
20200813-104136
20200813-104152
20200813-104157
20200813-104221
20200813-104328
20200813-104335
20200813-104428
20200813-104433
20200813-104448
20200813-104457
20200813-104555
20200813-104637
20200813-104718
https://ibb.co/NrJHLW4
https://ibb.co/HFXWCyK
https://ibb.co/gzkfTcB
https://ibb.co/BBvXx2M
https://ibb.co/m9Rzsts
https://ibb.co/VpBSgg2
https://ibb.co/7yxgrbn
https://ibb.co/Lgd5rpF
 
HUAWEI E3131 USB Mobile Broadband Dongle 2G/3G Model = Продадени и двете на @DareDevil
 
UV ламба = продадена на @damil
 
УСБ Ц То УСБ кабелче 10цм = Продадено на @VerGer
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Додавам уште еден кабел за продажба :

DisplayPort To USB-C 1.2м должина = 500 денари

Кабелот е тестиран кај мене дома лично работи на 240hz и нема никаков проблем со него.
Го продавам само ради тоа што ми испадна краток ќе барам 2 метарски.

rsz_20200816_133121.jpg
 
Дисплеј порт то ХДМИ адаптер и УСБ то УСБ женско екстензионен кабел 2 или 3 метри дадено и продадено на @blackelf
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
УСБ ц то УСБ адаптерче продадено на @stefan_off
 
Silicon Cover Note 10 или Note 10 = Продадена на @Torte Mobile
 
DisplayPort To USB-C 1.2м должина = 500 денари = ПРОДАДЕН НА @Piljar
 
DisplayPort To USB-C 1.2м должина = 500 денари се враќа на продажба
 
DisplayPort To USB-C 1.2м должина = 500 денари = КОНЕЧНО ПРОДАДЕН НА @Piljar
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Останати работи и намалени цени :

U/UTP 4x2X 24AWG CAT5e 200MHz PVC ITED www.generalcable.com/eu Кабел LAN/Мрежен Cat5e UTP 305 метри кабел = цена 4000 денари

USB Wireless стикови = TL-WN823N | 300Mbps Mini Wireless N USB Adapter | TP-Link = имам 3 комада од кое 2 се достапни одма третото треба да го најдам цена 250 денари едно = TL-WN823N | 300Mbps Mini Wireless N USB Adapter | TP-Link

УСБ стик радио фм и воедно може да се стави микро сд картица = 200 денари

ВГА Кабел оригинал самсунг ми дојде со еден телевизор кој го купив пред 10 години = 100 денари

ТЕМ Словенски пали гаси за сијалица и воедно за струја штеќер = 150 денари парче исти вакви нови се по 300 денари парче ако сум грешка и поефтиниле нека ме поправи некој

УСБ то 3 пин аудио кабел кој го користев за Ipod Shuffle тестирано е и работи го полни и синхронизира на пц = 50 денари

Стартеч Аудио адаптер сплитер = 250 денари

Стартеч Аудио ектензионен 2 метарски кабел = 250 денари

Кутија во која ставате 3 батерии 1.5v и добивате како адаптер 4.5v = 150 денари

Дисплеј порт то мини дисплеј порт кабел угреен = 400 денари

Дисплеј порт то дисплеј порт кабел БЕЛКИН Belkin Display Port Audio Video Cable = користен е 1 месец должина му е 3 метри цена 1200 денари

УСБ то УСБ женско екстензионен кабел 1 метрo = 50 денари

Адаптер за струја кој прави од еден два излеза = 100 денари

Кога некој би земал 4 или повеќе работи од еднаш зависно колку е комплетната цена има попуст околу сите работи само за да не стојат за џабе под кревет.

Слики од останатите работи :

20200813-103854
20200813-104020
20200813-104157
20200813-104152
20200813-104136
20200813-104221
20200813-104428
20200813-104433
20200813-104555
20200813-104718
20200813-104729
20200813-104741
20200813-105002
20200813-105156
20200813-105201
20200813-105210
https://ibb.co/Lgd5rpF
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15
 • Ја почнал/а темата
 • #17

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Бумп

Едит : Адаптер за струја кој прави од еден два излеза = 100 денари = Продадено
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Грешка пост може да се избрише драјвери на @LadiC му ставав за вифистиковите ама место на пораката приватна тука сум постирал
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #22

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Дисплеј порт то дисплеј порт кабел БЕЛКИН Belkin Display Port Audio Video Cable = Продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,881
Членови
28,235
Најнов член
NikolaJovcevski
На врв Дно