• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Project Revolution

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Project Revolution, после повеќе од 3 години работо, скоро е готова. За почеток, издадено е демото(127МБ) од играта. Project Revolution е мод за Warcraft III кој играта ја конвертира во Starcraft: Blood War. За да го инсталирате модот мора да ги имате Starcraft, Startcraft: Blood War, Warcraft III:Reign Of Chaos, Warcraft III: The Frozen Throne и најновите печови.
За повеќе детали, овде.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Не ми е јасно ова. Ја конвертира едната во другата, а треба да ги имаш двете. Што е поентата не ова или има нешто друго.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,710
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно