1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Производ на денот oд Brainster: Принтајте фотографии директно од мобилен

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од IT.mk postBot, 5 oктомври 2015.

 1. IT.mk postBot

  IT.mk postBot
  Вести од Портал

  1,543
  1,462
  5 Декември 2011
  („Производ на денот“ е серијал текстови од македонскиот стартап Brainster кој гради заедница на едукатори да го модернизираaт образованието. Ако ви се допадна овој пост, посетете го блогот на Brainster. Ако ја поддржувате оваа иницијатива споделете со пријателите)
  ____________________________________________________________________________________

  Секојдневно фотографираме десетици фотографии со нашиот мобилен телефон и никогаш не погледнуваме во истите. Тие фотографии немаат никаква вредност за нас. Prynt направија интересен производ кој го решава овој проблем. Prynt е додаток за iPhone и Galaxy паметните телефони кој ви овозможува инстант принтање на фотографиите. Производот е едноставен, го прикачувате додатокот на вашиот паметен телефон, фотографирате и фотографијата за триесетина секунди се принта.

  Ова можеби е најдобрата работа што и се случило на мобилната фотографија по Instagram. Овој уред исто така може да принта фотографии кои се веќе на вашиот мобилен уред како и фотографии од вашите социјални медиуми. Исто така овој интересен уред ви овозможува да снимите кратко видео пред да фотографирате, со што ја претвара вашата фотографија во видео. Ова мора да го погледнете:


  Тимот на Prynt почна да работи на овој производ во Јануари оваа година и релативно брзо излезе со потполно функционален производ. Првата серија од овој супер додаток за вашиот паметен телефон ќе биде пуштена кон средината на Октомври а цената за ќе биде 99 долари. Овој проект исто така направи и супер успешна kickstarter кампања каде од околу 9000 влужувачи собра повеќе од 1,5 милиони долари.

  Дали вие размислувате да развиете некој ваков кул производ?

  Среќно,
  Brainster заедницата


  Оригинален текст http://it.com.mk/proizvod-na-denot-od-brainster-printajte-fotografii-direktno-od-mobilen/
   

Сподели

Вчитување...