Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

programski jazik ruby

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Ми кажаа дека на http://lynda.com имало одлични видео туториали за Ruby, заедно со примери. Малку е скапичко (за наши услови), $25 месечно, ама ако го земеш во предвид тоа што имаш access до сите туториали од lynda, не е воопшто висока сума :) (Или некој другар доколку ги има, да ги сподели со тебе, па ако ти се допаѓаат и оствариш некој профит благодарение на нив, купи си ги)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.827
Мислења
969.865
Членови
35.199
Огласи
2.824
Најнов член
ivanmfs
На врв Дно