1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

programski jazik ruby

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Pece_648, 15 Февруари 2008.

 1. Pece_648

  Pece_648
  Intern

  52
  0
  31 Јануари 2008
  dali bi mozelnekoj da mi posoci na koj link moze da najdam nesto za rubi, primeri, pdf, platforma i dr.
   
 2. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 3. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Ми кажаа дека на http://lynda.com имало одлични видео туториали за Ruby, заедно со примери. Малку е скапичко (за наши услови), $25 месечно, ама ако го земеш во предвид тоа што имаш access до сите туториали од lynda, не е воопшто висока сума :) (Или некој другар доколку ги има, да ги сподели со тебе, па ако ти се допаѓаат и оствариш некој профит благодарение на нив, купи си ги)
   
 4. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
 5. Locutus

  Locutus
  Intern

  40
  0
  18 Април 2007
 6. Volkswagen

  Volkswagen
  Gaining Experience

  220
  67
  12 Септември 2008
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,993
 2. vlatkorun
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,359
 3. varelg
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  3,295
 4. InSides
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,161
 5. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,467
Вчитување...

Сподели

Вчитување...