programski jazik ruby

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ми кажаа дека на http://lynda.com имало одлични видео туториали за Ruby, заедно со примери. Малку е скапичко (за наши услови), $25 месечно, ама ако го земеш во предвид тоа што имаш access до сите туториали од lynda, не е воопшто висока сума :) (Или некој другар доколку ги има, да ги сподели со тебе, па ако ти се допаѓаат и оствариш некој профит благодарение на нив, купи си ги)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,987
Мислења
869,581
Членови
30,311
Најнов член
mrdeni
На врв Дно