• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програмирање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Македонски форум за програмирање.
www.programirajne.5forum.net
Слободно кажете ги своите пофалби и критики за подобрување на форумот и повелете придружете ни се.:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Dobra idja za vakov forum od tvoja strana, iaku gi ima mnogu..
Ne bi bilo losho na pozadinata da ima nekoja malce po svetla boja, da ne e crna, ama sepak toa ti bila zamislata.
i ushte neshto,
Ne bi bilo losho da mozhe da se chitaat postovite kako ne registriran, za da se vidi sho sodrzhini ima, mislam deka i toa ke ti pridonese chlenovi..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Фала за предлогот ќе направиме да се читаат постовите за почетно ниво.:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Предлог, доколку сакате нешто реално да направите купете хостинг и домаин ... вака ништо не правите
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Го имам истото да ви го препорачам, тоа што Алекс го рече.
Бидете малце креативни, користете ваши дизајни. Гледам иконите ги имате земено од овој овде стил. А организираноста на темите е 0.
Програмски јазици
Програмирање во разни програмски јазици.

тоа ти иде го ѓупска троба. Во една тема за сите програмски јазици.(едит: под-форум било тоа). Подобро направете посебни форуми за секој програмски јазик, како што е овде на форумов, а не една тема со 10 под-форуми.
Моја оцена на форумот 2,5/10 :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Во право сте и Pepsi Man и Aleks грешката со под-форумите веќе е исправена. Знаеме дека не е најдобар форумот, но со критики се трудиме да го подобриме сепак ова е само почеток.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Постојат b>28 регистрирани членови

?
Што е целта на ова погоре наведеното???
Кажав дека форумот е нов...
А за programirajne е бидејќи има еден форум на српски што е programiranjе.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Постојат b>28 регистрирани членови

?
Тоа им е од преводот кој го имат тие од forumotion[dot]com ... Имаше неколку барања кај нив за да се даде на некој преводот, да го среди целосно, но незнам што биднало со тоа...

wow moderatorot e roden 26 Feb 1996
alal da mu e,,,,,
ова немој млад надежен програмер ќе да е... :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно