• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Туторијал Програмирање на игра со готов современ програм Unity Advanced Locomotion System

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,698
1,281
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Did you tho?
Него, што е поентата на темава? Треба нешто само од едно видео да заклучиме? Зборови не треба да се искористат?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
199
136
Skopje
Did you tho?
Него, што е поентата на темава? Треба нешто само од едно видео да заклучиме? Зборови не треба да се искористат?
Па само да видите можности и како се користи најнов софтвер за програмирање игри - не е баш туторијал .А јас незнам лично ова да го работам - само сакав да придонесам нешто на форумов - не да се пофалам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,632
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно